اخبار سیاسی

آیا شایعات در مورد رئیس شورای آینده و شهرداربابل صحت دارد!!؟

خبرگزاری خبرنگاران- اما درخصوص شایعه سودای چند عضو شورا برای شهردار شدند: واقعیت اینست تا به امروز بجز در دوره اول شورا بخاطرحاد شدن مشکل زباله، سابقه نداشته است یک عضو شورا شهردار گردد! چون عضو شورا رای مردم را گرفته است تا درشورا خدمت نماید نه اینکه...

30 تیر 1400

آیا ویدیوگیم هنر هشتم است؟

وقتی صحبت از عرصه سینما یا بازی های ویدیویی می شود، یکی از قدیمی ترین دغدغه های بسیاری از شیفتگان هر دو صنعت تقابل غایت سرگرمی از برای سرگرم شدن یا سرگرمی از برای تعالی فکر و روح خواهد بود. این استدلال کلیشه ای و قدیمی حتی در فضای تعاملی بازی ها پررنگ تر...

29 تیر 1400

مزاحمت قایق نظامی ترکیه برای شناور یونانی در آستانه ملاقات سران دو کشور

گارد ساحلی یونان از مزاحمت یک قایق نظامی ترکیه برای یک شناور یونانی در شرق دریای اژه اطلاع داد.

29 تیر 1400

بهینه سازی مصرف سوخت با سیستم های هوشمند مدیریت ناوگان

استفاده از سیستم های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه سازی مصرف سوخت در جهان است.

27 تیر 1400

کری خوانی وزیر ارتباطات به بهانه دربی در جام حذفی

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرامی خود به قرعه کشی جام حذفی و رویارویی استقلال و پرسپولیس واکنش نشان داد.

24 تیر 1400

ناتو و معمای خروج از افغانستان

جو بایدن در بحبوحه اختلاف نظرها در خصوص مسئله خروج آمریکا از افغانستان در اجلاس ناتو حضور یافت؛ مسئله ای که بعد از گذشت 20 سال و با وجود اعلام صریح دولت آمریکا به ریاست بایدن مبنی بر خروج نیروهایش از این کشور جنگ زده، به نظر می رسد همچنان ادامه دار باشد.

16 تیر 1400

به زودی با پوتین ملاقات خواهم کرد، روسیه موافق کریدور زنگه زور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی از موضع کشورش در مورد اصرار بر خرید سامانه موشکی اس - 400 از روسیه و رد درخواست آمریکا برای متوقف ساختن پروژه خرید این سامانه دفاع کرد.

14 تیر 1400

برلین: پیگیر جاسوسی آمریکا و دانمارک از مرکل هستیم

سخنگوی دولت آلمان در واکنش به افشای جاسوسی آمریکا و دانمارک از صدر اعظم این کشور گفت که با یاری دستگاه های دولتی و بین المللی پیگیر این قضیه است.

9 تیر 1400

بلاتکلیفی نهمی ها و دوازدهمی ها و فرار وزیر از پاسخگویی

دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم هنوز نمی دانند که آزمون انتها ترم چگونه برگزار می گردد و وزیر آموزش پرورش هم جوابگو نیست.

4 تیر 1400

قاضی زاده هاشمی: رسیدگی به جرایم مقصران پرونده ویلموتس، مطالبه جدی مجلس از قوه قضائیه است

نماینده مجلس گفت: امضا کنندگان قرارداد ویلموتس، می خواهند در سایه پرونده شستا و حقوق کارگران پنهان شوند. شستا از طریق پول کارگران، تامین مالی می شود. حق و حقوق مردم ما این نیست.

31 خرداد 1400

هشدار لاوروف؛ گسترش فعالیت نظامی ارتش آمریکا و ناتو در اوکراین

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه نسبت به تحرکات نظامی آمریکا و ناتو در اوکراین هشدار داد و گفت، روسیه باید در برنامه ریزی های نظامی خود همه این عوامل را در نظر بگیرد.

29 خرداد 1400

ابراز نگرانی مقام آمریکایی از امکانات روسیه و چین در فضا

فرمانده نیروهای فضایی آمریکا با اعتراف ضمنی به عقب ماندگی این کشور، ابراز نگرانی کرد که روسیه و چین در حال ساخت تسلیحات نظامی هستند که قادر به نابود کردن یا از کار انداختن ماهواره های آمریکایی است.

28 خرداد 1400

چین سیاست 2 فرزندی را لغو کرد

تهران (پانا) - پکن با هدف افزایش جمعیت این کشور، سیاست حداکثر 2 فرزند را لغو و اعلام نموده که از این پس زوج ها می توانند سه فرزند داشته باشند.

27 خرداد 1400

درخواست چین برای پیشبرد فرایند سیاسی در سوریه

ایرنا نوشت:معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل خواهان پیشبرد فرایند سیاسی سوریه و کاهش درد و رنج مردم این کشور شد.

26 خرداد 1400

چهارمین جلسه شورای مدیریت استانی آموزش عالی برگزار گردید

خبرگزاری خبرنگاران- با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، چهارمین جلسه شورای مدیریت استانی آموزش عالی برگزار گردید.

26 خرداد 1400

پوشش ارتباطی روستاها به 95 درصد رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی در پیامی همزمان با 27 اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات گفت: هر سال در چنین روزی وقتی به پشت سرمان می نگریم سرعت تغییرات و تحولات حوزه ارتباطات در چند دهه اخیر ما را شگفت زده می کند. امروز...

23 خرداد 1400

بارزترین مصداق حقوق عامه در قزوین، باغستان است

خبرنگاران/قزوین دادستان قزوین گفت: یکی از بارزترین مصادیق حقوق عامه در استان قزوین حفظ و صیانت از باغستان سنتی است، این موضوع در وهله اول نیازمند حفظ شرایط موجود و سپس احیای باغستان است.

21 خرداد 1400

در نشست وین بر تقویت فرایند مذاکرات توافق شد

نماینده روسیه در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، با اشاره به آمادگی هیأت های مشارکت کننده برای ادامه دادن این دور از گفتگوها، از توافق آنها برای تقویت این فرایند اطلاع داد.

10 خرداد 1400

حدود 38 درصد مردم هنوز ماسک نمی زنند!

چندی پیش بود که وزیر بهداشت از شناسایی سه مورد ابتلا به کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی در کشور اطلاع داد، ویروسی که گفته می گردد از همه جهش های کرونا خطرناک تر بوده و مهم ترین و نگران کننده ترین واریانتی است که در مقابل بشریت واقع شده است.

7 خرداد 1400

نیویورک تایمز: ادامه مذاکرات ایران و عربستان در سطح سفیر

در ادامه بروز نشانه های مثبت در روابط ایران و عربستان، نیویورک تایمز به نقل از دو مقام عراقی و دو مقام ایرانی نوشت دور جدید مذاکرات ایران و عربستان سعودی در ماه جاری میلادی در بغداد و احتمالا در سطح سفیران دو کشور برگزار می شود.

5 خرداد 1400
تعداد: (384)