مقالات گردشگری

مراکز خرید و بازارهای ارزان مشهور چین

بسیاری از افراد هرساله برای تفریح و یا سفر کاری به چین سفر می نمایند و دوست دارند تا برای اعضای خانواده شان و یا خود خرید نمایند که لازمه آن شناخت بازارهای چین است.

5 خرداد 1399

تحولی عظیم در دنیای حمل و نقل با خودروهای پرنده

خودروهای پرنده، از فناوری هایی هستند که می توانند به تحول بزرگی در حوزه حمل و نقل منجر شوند و بسیاری از شرکت های خودروسازی تصمیم گرفته اند تا در جهت ابداع و پیشرفت این خودروها قدم بردارند.

2 خرداد 1399

5 راز عجیب در جهان که همچنان سر به مُهر باقی مانده است

در این مطلب به اسرار عجیبی پرداخته شده که برخی از آن ها همچنان حل نشده اند.

25 اردیبهشت 1399

تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می شود؟

حرمت الله رفیعی بیان کرد: اتفاق تلخی رخ داده است. کاش متولیان امر زودتر بررسی دقیق می کردند. روی این اشتباه، به راحتی نمی توان سرپوش گذاشت. سوء اعتمادی ایجاد شده است که باید سریع تر به آن جواب داد. مسافران زیادی با آژانس ها تماس می گیرند و نگران پروازهای...

23 اردیبهشت 1399

راه ارتباطی 144 روستای جنوب استان کرمان قطع است

خبرنگاران/کرمان مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: در مجموع راه ارتباطی 290 روستا در بخش های متاثر از جاری شدن سیلاب در جنوب استان کرمان مسدود شده بود که با همکاری نیروهای امدادی و راهداری تا به امروز راه ارتباطی تعدادی از این روستاها باز و همچنان راه...

22 اردیبهشت 1399

تعلیق 14 روزه حمل ونقل عمومی در عربستان برای مقابله با کرونا شروع شد

دستور تعلیق حمل ونقل عمومی در عربستان سعودی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، از امروز شنبه به مدت 14 روز جنبه اجرایی به خود گرفت.

20 اردیبهشت 1399

تداوم تعطیلی هتل ها برای حفظ سلامت مردم

خبرنگاران/یزد رییس جامعه هتلداران یزد از ادامه تعطیلی داوطلبانه این صنف در یزد خبر داد و این مهم را به سایر واحدهای اقامتی استان نیز توصیه کرد.

18 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سنگ نگاره های هزار ساله در داورزن کشف شد

سبزوار- خبرنگاران- مدیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: سه مجموعه سنگ نگاره مربوط به عصر مفرغ و آهن در سه مکان تاریخی این شهرستان کشف شد.

16 اردیبهشت 1399

بلایی که بن سلمان بر سر دختر عمو آورده است، عکس

فارس نوشت: گزارشی که بتازگی منتشر شده، نشان می دهد بازداشت های خاندان پادشاهی عربستان سعودی به دستور محمد بن سلمان ولی عهد تنها شامل مردان نیست بلکه یکی از دخترعموهای وی نیز حدود یک سال است که در زندان الحائر زندانی است.

13 اردیبهشت 1399

تعطیلی مراکز فرهنگی مهم نیویورک اعلام شد

براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تعطیلی مراکز فرهنگی مهم نیویورک بدلیل شیوع کرونا صورت گرفت.

13 اردیبهشت 1399

نظارت بر کارگاه های صنایع دستی در مازندران

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از نظارت مستمر بر کارگاه های صنایع دستی در سطح استان اطلاع داد.

11 اردیبهشت 1399

از سفر غیرضروری به شهرستان بندرعباس خودداری کنید

خبرنگاران/هرمزگان فرماندار شهرستان بندرعباس گفت: تمامی ورودی های شهرستان توسط تیم های مرکب از حلال احمر و علوم پزشکی به کمک حوزه پلیس راه و انتظامی در حال کنترل و رصد است.

9 اردیبهشت 1399

انگیزه ای ندارم، عده ای از کرونا جیب خود را پر کردند

به گزارش خبرنگاران، با شیوع ویروس کرونا در کشور، استخرها و سالن های بدنسازی برای حفظ سلامتی مردم تعطیل شد و همین مشکلاتی برای ورزشکاران از جمله شناگران که خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک مهیا می کنند، به وجود آورده است. قرار بود تیم ملی شنای...

8 اردیبهشت 1399

ظرفیت بیمارستان های گلستان تکمیل شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ظرفیت تخت های بیمارستان هایی که مختص بستری بیماران حاد تنفسی در استان گلستان بودند پر شده است و جوابگوی بیماران جدید نیست.

6 اردیبهشت 1399

راهکارهای صرفه جویی مالی در سفر

یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی در سفر، اعم از داخلی و خارجی، مربوط به مدیریت بودجه است؛ شاید این مسئله اندکی سخت به نظر برسد و حتی هزینه های نامتعارف امکان سفر را برای بسیاری محدود کند، ولی با رعایت چند راه حل ساده می توان با هزینه ای کمتر سفری دلچسب...

5 اردیبهشت 1399

ورود غیر بومیان به مازندران ممنوع ، مازندران به شدت درگیر ویروس کرونا

مسئولان مازندران از مسافرانی که با وجود هشدارهای قبلی خود را به مبادی ورودی استان رسانده اند و منتظر وارد شدن به داخل استان هستند خواسته اند تا سفرشان را لغو نموده و به محل زندگیشان بازگردند.

4 اردیبهشت 1399

برنامه های اختتامیه جایزه ادبی اروند اعلام شد

دبیر نخستین جایزه ادبی اروند با اعلام اینکه 470 اثر به جایزه ارسال شده است، برنامه های مراسم پایانی این جایزه را گفت.

28 فروردین 1399

دولت هزینه ای برای خرید اتوبوس شهری اصفهان پرداخت نمی کند

به گزارش خبرنگاران، عباس حاج رسولی ها ظهر دوشنبه در جلسه بررسی آلودگی کلان شهر اصفهان گفت: در حال حاضر که قیمت سوخت افزایش یافته، دولت اعلام کرده است که از مابه التفاوت سوخت سهم دولت در راستای خرید اتوبوس ها پرداخت می شود اما تا به امروز این موضوع نیز...

26 فروردین 1399

طراحی مدل 3 مرحله ای اشتغال، 57 درصد بازارکار غیررسمی است

به گزارش خبرنگاران، کورش پرند درباره برنامه آموزش فنی و حرفه ای در بسته سیاستی اشتغال گفت: الگوی تازه آموزش بازارمحور، فراوری، بازاریابی و فروش از دو سال پیش از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای با همکاری معاونت اشتغال وزارت کار، صندوق کارآفرینی امید،...

25 فروردین 1399

موزه ملی ایران مسابقه موزه را در خانه نقاشی کنید برگزار می نماید

مدیر موزه ملی ایران گفت: این موزه با مشارکت کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) و ستاد گردشگری شهرداری تهران، مسابقه نقاشی کودک و نوجوان را با عنوان موزه را در خانه نقاشی کنید برگزار می نماید.

12 فروردین 1399
تعداد: (187)