فرهنگ و هنر

استارتاپ های صنایع خلاق و محتوایی رونمایی می شوند

استارتاپ های محتوایی خلاق و فرهنگی توسط شتاب دهنده حوزه محتوایی در باغ کتاب رونمایی می شوند.

1 تیر 1398

نقش هوش مصنوعی در تامین امنیت انتخابات آینده آمریکا

کارشناسان رسانه و متخصصان هوش مصنوعی معتقدند که انتخابات 2020 آمریکا بیش از هر زمانی تحت تاثیر ابعاد منفی هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت.

1 تیر 1398

رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران، اطلاعاتی که در دسترس همه است

به گزارش خبرنگاران، مراسم رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران صبح امروز دوشنبه ششم اسفند ماه با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر در ساختمان موسسه سینماشهر برگزارشد.

30 خرداد 1398

قطار گردشگری می تواند تحولی بزرگ در حوزه گردشگری استان باشد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: قطار گردشگری می تواند تحولی بزرگ در حوزه گردشگری این استان باشد.

26 خرداد 1398

اصفهان ، به رونق چهارباغ بیندیشیم

فاطمه شفیعی:اصفهان نصف دنیا است و این دنیاشهر تاریخی آثار زیادی برای دیدن دارد که می تواند نظر هر گردشگری را به خود جذب کند.

20 خرداد 1398

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری های کرمان و شیراز

به گزارش خبرنگاران، سید مهران عالم زاده در مراسم بزرگداشت خواجوی کرمانی در شهر شیراز با بیان اینکه امروز هویت فرهنگی ما می تواند باعث رشد و توسعه معماری و ساخت و ساز گردد، اظهار کرد: علاوه بر آن همچنین معماری که نشات گرفته از هویت فرهنگی ما باشد، می تواند...

2 خرداد 1398

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران فراخوان داد، ثبت جهانی آثار هنری

به گزارش خبرنگاران، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران سه شنبه 18 دی ماه با انتشار اطلاعیه ای از اعضای خود خواست تا نسبت به ثبت آثار هنری خود برای مبارزه با استفاده غیرقانونی آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

31 اردیبهشت 1398

تاثیر سفر با خودروهای شخصی بر افزایش آلودگی هوا

فردی که با خودروی شخصی خود سفر می نماید به طور متوسط بیش از پنج برابر فردی که همان مسیر را با اتوبوس یا قطار طی می نماید، سبب انتشار گاز دی اکسید کربن می گردد.

2 اردیبهشت 1398

معرفی بهترین نرم افزارهای ویرایش و تدوین فیلم

فارغ از اینکه برای پلتفرم های مختلف ویدیو می سازید، فیلم ساز هستید یا صرفاً برای سرگرمی چنین کاری را انجام می دهید، خوشبختانه امروزه تعداد نرم افزارهای تدوین فیلم سر به فلک می زند. علاوه بر نرم افزارهای رایگان فوق العاده ای مانند DaVinci Resolve، حرفه ای ها...

5 فروردین 1398

منظومه فرهنگی ادبی هفت هفته با سعدی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالمهدی مستکین مدیر انجمن دوستداران حافظ که طی هفته های گذشته اقدام به برگزاری منظومه های فرهنگی ادبی هفت هفته نموده، گفت: احتیاج به آموزه ها و حکمت عملی شیخ اجل سعدی در این دوران بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد. سعدی حکیمی غفلت...

25 اسفند 1397

نابینایان، شهروندانی دارای حقوق برابر

خبرنگاران، گروه جامعه، مرتضی رحمان زاده: 23مهرماه برابر با 15 اکتبر، روز عصای سفید نامگذاری شده است؛ این روز ، تبلور قابلیت ها، توانمندی ها و شأن و منزلت اجتماعی نابینایان است تا با اغتنام از این فرصت کوتاه نگرشی مطلوب در جامعه نسبت به نابینایان به وجود...

30 بهمن 1397

برپایی نشستی با دغدغه فیلم کوتاه

دبیر سی وپنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران خدمت رسانی همه جانبه به فیلم سازان فیلم کوتاه را رسالت مشترک انجمن سینمای جوانان و انجمن فیلم کوتاه بیان نمود.

11 بهمن 1397

سلام علیکم حاج آقا به نیمه رسید، رونمایی از تصاویر جدید

به گزارش خبرنگاران به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، فیلمبرداری فیلم سینمایی سلام علیکم حاج آقا (چشمان فرشته) به نویسندگی و کارگردانی حسین تبریزی همچنان در مناطق مختلف تهران در حال اجرا است و گروه این روزها در خانه ای حوالی منطقه مرزداران حضور دارند.

14 دی 1397

قائم مقام وزیر ارشاد به تئاتر شهر رفت

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیرکل هنرهای نمایشی چهارشنبه شب بیست و یکم شهریور ماه ضمن تماشای نمایش مرگ و پنگوئن به کارگردانی پیام دهکردی در تالار چهارسو با مدیر مجموعه تئاتر شهر دیدار کرد.

8 دی 1397