فرهنگ و هنر

دوره بزن و در رو در فوتبال تمام شده است!

پرسپولیس از کمک داور ویدیویی ضربه خورد چون هنوز نحوه بازی کردن زیر نظر 23 دوربین شاهد و ناظر را بلد نیست و بازیکن فکر می کند امکان فریب داور مسابقه وجود دارد.

5 بهمن 1399

ماربل آرچ لندن، طاق مرمری سفید و دروازه ورودی کاخ باکینگهام، عکس

ماربل آرچ (Marble Arch) یا همان طاق مرمر، طاق پیروزی سفید رنگی است که در شهر لندن واقع شده و به قرن 19 میلادی تعلق دارد. طراحی این بنا را جان نش (John Nash) در سال 1827 برعهده داشت و قرار بود از آن به عنوان ورودی حیاط کورت آو آنِر (Cour dhonneur) کاخ باکینگهام استفاده گردد. اما...

19 دی 1399

(تصاویر) درگذشت دیگو آرماندو مارادونا؛ انتها یک اسطوره

نام دیگو آراماندو مارادونا اگرچه این روزها با خبر مربوط به درگذشتش در 60 سالگی به یکی از سوژه های رسانه های ورزشی دنیا تبدیل شده ولی بسیاری از علاقه مندان به فوتبال دنیا همچنان او را با روزهایی که در ناپولی می درخشید و به قهرمانی جام دنیای 1986 مکزیک با...

12 دی 1399

داغ شدن هشتگ دونالد پوشکی!

رئیس جمهور آمریکا در توییت های آخر شب خود در روز شکرگزاری، به توییتر تاخت و از الگوریتم ترند های آن و تبعیض عظیم محافظه کارانه انتقاد کرد.

7 دی 1399

چگونگی اخذ ویزای ایتالیا

مراحل دریافت ویزای ایتالیا به ترتیب شامل مشخص وقت سفارت، تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه مدارک مربوط به نوع ویزای درخواستی و پرداخت هزینه ویزاست.

4 دی 1399

ارتفاع ساختمان مجاور کاخ گلستان یک طبقه کم شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، پرهام جانفشان روز آدینه 30 آبان 99 در تشریح این خبر اضافه کرد: پس از بازدید میدانی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پروژه ساخت وساز در حریم کاخ گلستان و دستور پیگیری...

1 دی 1399

خواندن این 3 رمان جذاب را از قلم نیاندازید

در روزهایی که جهانی واقعی پیرامون ما با انواع استرس ها، اخبار بد و نگرانی ها احاطه شده است؛ خوب است هر کدام از ما یک رمان جذاب در کتابخانه مان داشته باشیم تا بتوانیم وقت هایی که جهان تیره و تاریک می گردد، به جهانی جالب قصه ها پناه ببریم.

29 آذر 1399

صیانت از چغازنبیل و محیط پیرامون وظیفه ای ملی و بین المللی

هر از چندگاهی از گوشه و کنار این مرز و بوم خبرهایی از تعرض به آثار باستانی و تاریخی از سوی بعضی سازمان ها و ارگان ها به بهانه های مختلف از جمله داشتن سند مالکیت و یا اشتغال و فراوری ملی به گوش می رسد که همه این تعرض ها بدون استعلام از میراث فرهنگی و یا بی...

29 آذر 1399

خبرنگاران قدیمی&zwnjترین نسخ چاپ &zwnjسنگیِ مصور کتابخانه رضوی رونمایی شد

مشهد- خبرنگاران- سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی هم‌زمان با هفتۀ پژوهش و در قالب شصت‌ و پنجمین سه‌شنبۀ علمی‌فرهنگی، از قدیمی‌ترین نسخ چاپ‌سنگیِ مصور خود به صورت وبیناری رونمایی کرد.

28 آذر 1399

خبرنگاران طرح شهر بدون مانع در سرعین اجرا می شود

اردبیل - خبرنگاران - مشاور استاندار اردبیل در امور معلولان گفت: طرح شهر بدون مانع برای معلولان، جانبازان و سالمندان به عنوان پایلوت در شهر گردشگری سرعین عملیاتی می شود.

27 آذر 1399

قیمت روز گوشی موبایل در 24 آبان

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 24 آبان را مشاهده می کنید.

23 آذر 1399

پارک بولونی پاریس؛منطقه محافظت شده شکار افراد سلطنتی، عکس

در میان پارک های شهری مختلف پارک مرکزی نیویورک نسبت به سایر پارک ها شناخته شده تر است. مشابه این پارک و شاید بهتر از آن را در دل پاریس و با عنوان پارک بولونی پاریس(Bois de Boulogne) می توان پیدا کرد.

21 آذر 1399

پا های ما در حال بزرگ تر شدن و پهن تر شدن است؟!

دو عامل باعث رشد پا ها است. نخست، این که متوسط اندازه بدن ما در حال رشد است، و این فرایند محدود به پا ها نیست. دومین عامل هم بزرگ تر شدن اندازه بدن همراه با سن به علت فرایندِ روبه افزایش چاقی است.

18 آذر 1399

جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟

جهاد نکاح اولین بار در سال 2013 در جنگ داخلی سوریه به وجود آمد. جهاد نکاح رضایت زنان برای قرار دریافت در خدمت مبارزان جهت استفاده جنسی است.

16 آذر 1399

برنامه نمایش فیلم های حاضر در چهارمین هفته فیلم اروپایی اعلام شد

خبرگزاری خبرنگاران- برنامه نمایش فیلم های حاضر در چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که قرار است از 17 تا 26 آبان برای اولین بار به شکل آنلاین برگزار گردد، اعلام شد.

14 آذر 1399

تایوان، چین را به پاپوش دوختن برای یک شهروندش متهم کرد

بعد از پخش مستندی از تلویزیون دولتی چین که در آن یک شهروند تایوانی به سفر به هنگ کنگ با هدف حمایت از اعتراضات ضد دولتی در آنجا اعتراف نموده است، دولت تایپه، پکن را محکوم و به تله گذاری و پاپوش ساختن متهم کرد.

11 آذر 1399

ویلا، سریالی تازه با حال وهوای نوروز

مجموعه تلویزیونی ویلا به کارگردانی علیرضا نجف زاده وارد مرحله فراوری شد.

3 آذر 1399

شهری که با تو دیدم نیما جوادی آماده اکران در جنواره فجر می گردد

تهران (پانا) - فیلم سینمایی شهری که با تو دیدم به نویسندگی و کارگردانی نیما جوادی به نیمه راه رسید.

1 آذر 1399

اعلام آموزش 10 هزار شاغل گردشگری در 6 ماه اول سال

ایسنا/ براساس سخنان مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری، آموزش 10 هزار شاغل گردشگری در 6 ماه اول سال انجام شد.

29 آبان 1399

سرنوشت گورستان پنج هزار ساله دنا به کجا ختم می شود؟

ایرنا/ بدنبال اخبار و گزارشهای منتشر شده، این پرسش مطرح شده که سرنوشت گورستان پنج هزار ساله دنا به کجا ختم می شود؟

26 آبان 1399
تعداد: (200)