حذف شرط سابقه کار برای دریافت حق اولاد تا چند ماه آینده

به گزارش مجله پیامک، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به حمایت های شورای عالی کار از کارگران گفت: یکی از مباحثی که در شورای عالی کار مطرح شد، این بود که کارگر متأهل در صورتی که سابقه کار هم ندارد حق اولاد دریافت کند.

حذف شرط سابقه کار برای دریافت حق اولاد تا چند ماه آینده

به گزارش تسنیم، هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، گفت: یکی از حمایت های شورای عالی کار از کارگران این است که اگر در امسال به هر علت حقوق کارمندان افزایش یابد، طبق مصوبۀ شورای عالی کار باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث جدیدی که در شورای عالی کار مطرح شد، بحث عائله مندی کارگران با توجه به بحث جوان سازی جمعیت بود اضافه کرد: مقرر شد که در بحث عائله مندی تفاوتی در پرداخت کارگران مجرد و متأهل نباشد.

ابوی گفت: یکی از تصمیمات شورای عالی کار این بود، کارگری که برای اولین بار به کارگاهی می رود، در راستای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، اگر هم سابقه ندارد، اما حق اولاد دریافت کند، در حالی که در قانون قبلی برای این منظور حداقل 720 روز سابقه لازم بود، آقای وزیر قول حل شدن این موضوع را طی چند ماه آینده داده اند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: به علت اینکه دستمزد 1402 در آخرین روز سال 1401 مشخص شد، وزیر کار بیان نمود که در اولین جلسه سال 1402 حق مسکن را برای تصویب به دولت ارائه می نماید تا در هیئت وزیران تأیید گردد، اما قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است. تا زمان تصویب این مصوبه در هیئت وزیران درصورتی که بنگاه های مالی در امسال کمتر از 900هزار تومان پرداخت نمایند مکلف به پرداخت مابه التفاوت از ابتدای امسال هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1402 بروزرسانی: 14 فروردین 1402 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2228

به "حذف شرط سابقه کار برای دریافت حق اولاد تا چند ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف شرط سابقه کار برای دریافت حق اولاد تا چند ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید