سلامتی و پزشکی

11 راه پیشگیری از دیابت نوع دو

پیاده روی، ورزش مناسبی برای تنظیم فعالیت قلب و عروق و کارکرد بهتر عضلات و استخوان هاست و با کاهش وزن تدریجی، مانع چاقی و افزایش ریسک ابتلا به دیابت می گردد.

19 مهر 1400

چگونه خشم خود را به آرامش تبدیل کنیم؟

بسیاری از اوقات سوء تفاهم در خصوص افراد و موقعیت ها باعث بروز خشم می گردد. بهتر است که موضوعات بی اهمیت را بزرگ نکنید و از کنارشان بگذرید. تصور کنید می خواهید به اداره بروید و پشت چراغ قرمز منتظرید، هنوز چند

18 مهر 1400

تور روسیه ارزان: بالاترین رقم مرگ بر اثر کرونا در روسیه از شروع همه گیری

در شبانه روز گذشته در روسیه بیش از 850 نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند که بالاترین رقم در این کشور از شروع همه گیری کرونا در دو سال اخیر است.

16 مهر 1400

مرگ سالمندان بر اثر کرونا با واکسیناسیون 65 درصد کاهش یافته است

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر کل جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: مرگ و میر بر اثر کرونا در مراکز نگهداری سالمندان با انجام واکسیناسیون، 65 درصد کاهش یافته است.

15 مهر 1400

پنج خوردنی مفید برای یاری به خوابیدن

یکی از این مواد غذایی مفید برای یاری به خوابیدن، گیلاس ها هستند. گیلاس های تازه یا خشک یکی از منابع غذایی طبیعی ملاتونین هستند، (ماده شیمیایی که ساعت درونی بدن را برای تنظیم خواب کنترل می نماید). محققانی که گیلا س های ترش را مورد آزمایش قرار داده اند...

12 مهر 1400

رژیم های چربی سوز چه مشکلاتی دارد؟

سلامت خبرنگاران : مشکل اصلی رژیم های چربی سوز را در این فیلم مشاهده کنید.

9 مهر 1400

جمع آوری 2 واحد آلاینده محیط زیست در غرب تهران

تهران (پانا) - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از جمع آوری 2 واحد آبکاری آلاینده در حوزه این شهرستان اطلاع داد.

7 مهر 1400

دندانتان تیر می کشد؟

مینای دندان به صورت سدی در دهان قرار گرفته است. هر عاملی که موجب گردد مینای دندان از بین برود و عاج دندان در معرض مواد شیمیایی و تحریکات حرارتی محیط دهان قرار گیرد موجب حساسیت دندان ها می گردد که در سطح جونده دندان ها و یا در نواحی طوق دندان ها اتفاق...

1 مهر 1400

فست فود با قلب چه می نماید؟

به نظر شما، مصرف بیش از میزان فست فودها زمینه بروز کدام یک از انواع بیماری ها را افزایش می دهد؟ به طور یقین یکی از پاسخ های شما بیماری های قلبی است. اما چطور؟ برای جواب دادن به این پرسش به سراغ دکتر مسعود قاسمی، متخصص قلب و عروق رفته و نظرات این استاد...

29 شهریور 1400

سلامت و آموزش حق دانش آموزان است

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از شروع سال تحصیلی به صورت مرحله ای و گام به گام اطلاع داد .

27 شهریور 1400

واکسیناسیون کرونا سلامت روان را بهبود می بخشد

بر اساس یافته های دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در آمریکا، واکسیناسیون کرونا باعث کاهش استرس و اضطراب دریافت کنندگان نسبت به این بیماری می گردد.

23 شهریور 1400

وقت پزشکی آرایشگرها !

تهران (پانا) - به گفته رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان سرفصل های مسائل و بیماری های پوست مربوط به رشته پزشکی است، آرایشگاه ها و دیگر رشته ها حق دخالت در این امور را ندارند.

22 شهریور 1400

16 روش خانگی آسان برای درمان عفونت گوش

عفونت های گوش در بچه ها بیشتر از بزرگسالان رخ می دهند. عفونت گوش می تواند در اثر عوامل مختلف ایجاد گردد که از جمله آن ها می توانیم به عفونت ویروسی یا باکتریایی، جمع شدن جرم یا رطوبت در گوش، آلرژی و حتی عفونت های مخمری اشاره کنیم. در زمان های قدیم که هیچ...

9 شهریور 1400

ادامه طرح منع تردد شبانه برای کنترل کرونا

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و یکمین جلسه این کمیته تاکید نمود که منع تردد های شبانه از ساعت 21 تا 4 صبح به جهت تاثیر مثبت در کنترل بیماری ادامه خواهد داشت.

7 شهریور 1400

کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: از تمام مردم درخواست می کنم در صورت دارا بودن شرایط نسبت به اهدای خون خود برای کمک به بیماران اقدام کنند.

5 شهریور 1400

شیب نزولی موج چهارم کرونا در قم کند است

قدیر گفت: شیب نزولی ما واقعا آسانسوری نیست و حدود 2 هفته است که مراجعه های سرپایی تقریبا ثابت مانده و به نوعی افزایش داشته است.

3 شهریور 1400

خبرنگاران آخرین شرایط جسمانی خسروی آواز ایران

تهران- خبرنگاران- آخرین شرایط محمدرضا شجریان خسروی آواز ایران اعلام شد.

2 شهریور 1400

شعر و متن تبریک ازدواج به خواهر

خبرنگارانـ شروع زندگی مشترک یکی از مهم ترین وقایع شادی بخش در زندگی هر فردی است. این پیوند نه فقط برای خود زوجین که برای تمام اطرافیان آن ها حائز اهمیت است؛ بنابراین ما می توانیم با ارسال پیغام تبریک خودمان را در شادی شان شریک بدانیم و برایشان آرزوی سعادت...

22 مرداد 1400

کوهستان آلپ فرانسه

وقتی صحبت از سفر به فرانسه می گردد ناخودآگاه به پاریس و جاذبه های بی نظیر آن فکر می کنیم اما اگر شما جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که عاشق طبیعت اند و می خواهید طبیعت فرانسه را تجربه کنید پس باید سری به کوهستان آلپ بزنید.

22 مرداد 1400

درگذشت پرستار اهوازی مبتلا به کرونا پس از زایمان

رئیس نظام پرستاری اهواز از درگذشت یک پرستار اهوازی مبتلا به کرونا پس از زایمان اطلاع داد.

20 مرداد 1400
تعداد: (387)