سلامتی و پزشکی

افزایش همسرآزاری در خراسان جنوبی

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی سال گذشته خراسان جنوبی در زمینه ثبت پرونده های همسر آزاری نسبت به سال گذشته 1.6 درصد افزایش داشته است، گفت: طی سال گذشته 32 پرونده کمیسیون قصور پزشکی ثبت شده است.

17 مرداد 1398

قارچ سمی قاتل پشه های مالاریا

محققان دریافتند که نوعی قارچ سمی می تواند پشه های مالاریا را از بین ببرد.

7 مرداد 1398

تحلیل تنفس بیماران با گجت بی سیم امکانپذیر شد

پژوهشگران کانادایی، نوعی ابزار بدون سیم طراحی نموده اند که می تواند تنفس بیماران را در خواب آنالیز کند.

26 تیر 1398

معین تکلیف طرح ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی در هفته جاری

در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت سه ساله ادامه تحصیل پزشکان عمومی و بیان اظهار نظرهایی از سوی بعضی نمایندگان مجلس، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از مشخص تکلیف این طرح طی هفته جاری اطلاع داد و گفت: تاکنون خبری در این خصوص به مرکز سنجش اعلام...

22 تیر 1398

مریض بدحال هواپیمای روسی را در مهرآباد به زمین نشاند

رئیس اورژانس تهران از فرود اضطراری هواپیمای روسی در تهران و انتقال یکی از مسافرانش به بیمارستان خبر داد.

18 تیر 1398

خطیر تحت عمل جراحی نهاده شد

معاون ورزشی باشگاه استقلال که از سوی علیرضا حقیقی مضروب شده بود، تحت عمل جراحی نهاده شد.

31 خرداد 1398

آموزش های تخصصی مدیریتی به بانوان و جوانان زنجان در دست اجرا است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در نشست هم اندیشی بانوان استانداری زنجان، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)، گفت: بانوان باید ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) را مورد مطالعه و الگوی خود در زندگی قرار دهند.

28 خرداد 1398

قلی زاده: فقط بازی اول را از دست می دهم

من مصدوم هستم و این کارلوس کی روش است که تصمیم می گیرد در تیم باشم یا نه. فکر می کنم اگر در فهرست نهایی باشم بازی اول را از دست بدهم.البته باز هم چیزی تعیین نیست.

23 اردیبهشت 1398

تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان ها

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر کمبود آنژیوکت در برخی بیمارستان ها، سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، از افزایش واردات این کالای پزشکی در امسال اطلاع داد و گفت: به دلیل اهمیت این کالا و ضرورتش برای بسیاری از فرآیندهای درمانی،...

19 اردیبهشت 1398

امروز 11 دسامبر؛ زادروز روبـرت کُخ کاشف عامل بیماری سل

روبـِرت کُخ(Robert Koch) پزشک و دانشمند آلمانی 11 دسامبر سال 1843 در شهر کلاوس تال ایالت نیدرساکسن آلمان دیده به دنیا گشود.

16 اردیبهشت 1398

تاثیر سفر با خودروهای شخصی بر افزایش آلودگی هوا

فردی که با خودروی شخصی خود سفر می نماید به طور متوسط بیش از پنج برابر فردی که همان مسیر را با اتوبوس یا قطار طی می نماید، سبب انتشار گاز دی اکسید کربن می گردد.

2 اردیبهشت 1398

جزئیات اسنادی که ظریف برای پامپئو رو کرد

وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی ضمن واکنش به اظهاراتی که اخیراً از سوی همتای آمریکایی اش مطرح شده است، مستنداتی را منتشر کرد.

12 فروردین 1398

6 ماه شیردهی به نوزاد ریسک کبد چرب را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند مادرانی که به نوزادشان 6 ماه یا بیشتر شیر می دهند کمتر در معرض خطر ابتلا به کبدچرب در اواسط میانسالی شان قرار دارند.

28 اسفند 1397

درمان های خانگی برای مسائل معده و روده

سوء هاضمه، التهاب، ریفلاکس اسید، اسهال یا یبوست؟ درمان و دچار شدن به تمام این مسائل در آشپزخانه شما است. در حقیقت غذایی که می خورید می تواند باعث تقویت و بالعکس باعث اختلال و تضعیف سیستم گوارشی شما گردد. در ادامه مقاله به درمان های خانگی برای مسائل معده...

28 بهمن 1397

نسخه پیچی الکترونیکی در کشور شروع شده است

به گزارش خبرنگاران، رضا حبیبی ساروی صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز جامع سلامت بابلسر با بیان اینکه فرایند اجرایی سازی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از حدود چهار سال قبل در کشور اغاز شد، اضافه کرد: این اجرایی سازی با همکاری سازمان نظام پزشکی،...

28 بهمن 1397

آداب و رسوم شب یلدا در گیلان، چله ای که با تجمل همراه شد

به گزارش خبرنگاران- گروه استان ها: از دیرباز در فرهنگ ایران روزها و تاریخ هایی وجود دارد که برای مردم دارای معنا و مفهوم خاصی است از گذشته های دور برای آن روزها مراسم و برنامه های خاصی برگزار می گردد.

22 دی 1397

دانشمند ایرانی امواج مغزی را رمزگشایی کرد

یک تکنیک جدید که به دست مریم شانه چی ابداع گردیده است، قادر به رمزگشایی امواج مغزی است و پی ببرد که بیمار از لحاظ روحی در چه حالتی قرار گرفته است و در نهایت می تواند برای درمان بهینه و به موقع افسردگی و اضطراب استفاده گردد.

8 دی 1397