هدفگذاری برای تولید استانداردهای دارویی، پماد ضدسوختگی وارد مرحله تولید صنعتی شد

به گزارش مجله پیامک، مدیر مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: تولید استانداردهای دارویی که 80 درصد آن از خارج کشور وارد می شوند از مهم ترین اهداف این مرکز رشد است.

هدفگذاری برای تولید استانداردهای دارویی، پماد ضدسوختگی وارد مرحله تولید صنعتی شد

آزاده سرّی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران درباره چگونگی ایجاد، فعالیت ها و دستاوردهای مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: این مرکز رشد شهریور 97 موافقت اصولی را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ کرد و اکنون 18 ماه از آغاز فعالیت آن می گذرد.

وی درباره فعالیت های مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: در مدتی که این مرکز رشد فعال شده عقد تفاهم نامه با مرکز تحقیقات گیاهان دارویی داشته ایم که طرح تولید گیاه آلوئه ورا خروجی آن بوده و یکی از دانشجویان هم پماد این گیاه را ساخته و در مرحله تولید است.

به گفته مدیر مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان عقد تفاهم نامه با یک شرکت داروسازی به منظور تولید استانداردهای دارویی از دیگر فعالیت های این مرکز رشد بوده است.

جمع آوری 200 ایده دانشجویی در استارت آپ ویکند و پیش رویدادها

سری اضافه نمود: برای جمع آوری ایده های دانشجویی چند استارت آپ ویکند و پیش رویداد برگزار کردیم که حدود 200 ایده گرفتیم و دو ایده اکنون به عنوان هسته فناور در مرکز رشد دارویی این واحد دانشگاهی در حال فعالیت هستند که یکی از آن ایده ها کاشت، پرورش و برداشت گیاه آلوئه ورا است.

وی گفت: در مدت مدیریتم در این مرکز رشد، دو دانشجوی واحد دانشگاهی دامغان با یکی از شرکت های داروسازی مشغول ساخت قرص های ODT یا (Orally disintegrating tablet) هستند که اوایل سال جاری بازار خواهند شد.

مدیر مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان درباره اهداف و برنامه های پیش روی این مرکز به خبرنگاران گفت: یکی از اهداف اصلی در این مرکز پزشکی تولید استانداردهای دارویی است که بیش از 80درصد آنها از خارج وارد می شوند.

سری یادآور شد: هدف دانشگاه این است که با یکی از شرکت های دارویی که در این استان فعالیت دارد در زمینه تولید مواد اولیه و reference standard دارویی که قیمت بالایی دارند و خرید آن برای شرکت های دارویی در مقادیر بالا به صرفه نیست، همکاری کنیم و در این راستا با یکی از شرکت های دارویی تفاهم نامه ای نوشته ایم و قصد ورود در این عرصه را داریم.

این استاد دانشگاه که تخصص خود را در داروسازی صنعتی گرفته اضافه نمود: با توجه به اینکه تخصص بنده در حوزه دارو است، تمرکز این مرکز رشد نیز در این حوزه بوده و هدف این است که با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در رشته داروسازی و همین طور شرکت های دارویی در زمینه finish products و تولید محصولات اولیه فعال باشیم.

سری گفت که اکنون پنج هسته و دو واحد فناور و دو شرکت دانش بنیان در این مرکز رشد در حال فعالیت هستند.

وی درباره دستاوردهای این مرکز رشد اظهار کرد: تولید محصول دارویی نیاز به زمان دارد و همانطور که گفتم تقریبا از اواسط سال 97 موافقت اصولی مرکز را گرفته ایم و شاید صحبت کردن درباره دستاورد علمی زود باشد.

این استاد دانشگاه بیان نمود: راه اندازی گلخانه 2 هزار مترمربعی با همکاری مرکز تحقیقات گیاهان دارویی (کاشت و برداشت آلوئه ورا) و ساخت پماد ضد سوختگی که از گیاه آلوئه ورا به دست آمده و در مرحله تولید صنعتی است را می توان از دستاوردهای این مرکز مطرح نمود.

4117/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1000

به "هدفگذاری برای تولید استانداردهای دارویی، پماد ضدسوختگی وارد مرحله تولید صنعتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدفگذاری برای تولید استانداردهای دارویی، پماد ضدسوختگی وارد مرحله تولید صنعتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید