شرح معاون بهزیستی کشور درباره رهاکردن نوزادان

به گزارش مجله پیامک، معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد بچه ها رها شده نسبت به قبل افزایش نیافته است و آمار سال گذشته نسبت به سال قبل از خود، به تعداد سه یا چهار کودک کم شده، اما رها شدن یک کودک هم برای ما زیاد است.

شرح معاون بهزیستی کشور درباره رهاکردن نوزادان

به گزارش ایرنا، محمد نصیری اضافه نمود: سال گذشته در مجموع 61 کودک و نوزاد کنار خیابان ها و شیرخوارگاه ها رها شدند.

وی درباره انتشار کلیپ های مربوط به رهاشدن نوزادان کنار خیابان، ادامه داد: این دست از وقایع همه جای جهان مرسوم است، اما رها شدن یک کودک هم برای ما زیاد است.

نصیری، توضیحی درباره علل رهاشدن نوزادان ارائه نداد و در پاسخ به اینکه آیا نوزادان از اتباع هستند، گفت: اینکه آیا نوزادان از اتباع هستند معین نیست و ما معمولا آزمایشاتی در این زمینه انجام نمی دهیم.

وی یادآور شد: اکنون بیش از 30 هزار خانوار متقاضی فرزند در سامانه ملی فرزندخواندگی ثبت نام کردند و پرونده 17 هزار خانواده تکمیل شده و آن ها منتظر پذیرش کودک هستند.

طی هفته های اخیر پیدا شدن چند نوزاد در سطح شهر بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. روز شنبه 21 خردادماه رئیس اداره بهزیستی گراش از پیدا شدن یک نوزاد پسر رهاشده در یکی از باغ های اطراف این شهر اطلاع داد. این نوزاد نزدیک به دو هفته سن دارد و جهت آنالیز های سلامت جسمی تحت نظر پزشکان است. پس از تأیید سلامت، نوزاد برای نگهداری و سیر مراحل قانونی در اختیار بهزیستی قرار خواهد گرفت.

چند هفته قبل نیز به وسیله گریه های نوزادی در مقابل شیرخوارگاه آمنه، یکی از شهروندان از وجود او آگاه می گردد که پس از آن و به وسیله اورژانس این موضوع پیگیری می گردد؛ این نوزاد دختر بود.

قبل از آن نیز نوزادی 2 روزه در نازی آباد در کیسه پلاستیکی در سطل زباله زنده پیدا شد که در پی انتشار آن در شبکه های مجازی، متقاضیان بسیاری برای تحویل این کودک به عنوان فرزندخوانده اعلام آمادگی کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2096

به "شرح معاون بهزیستی کشور درباره رهاکردن نوزادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح معاون بهزیستی کشور درباره رهاکردن نوزادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید