تور استانبول: در سفر بعدی به ترکیه، به جای استانبول ازمیر را انتخاب کنید

به گزارش مجله پیامک، ازمیر یکی از مقصدهای گردشگری در ترکیه است که معمولا نادیده گرفته می گردد. در سفر بعدی خود به ترکیه، ازمیر را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنید.

تور استانبول: در سفر بعدی به ترکیه، به جای استانبول ازمیر را انتخاب کنید

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

در حالی که استانبول، مهم ترین مقصد گردشگری ترکیه است و از نظر تاریخی و فرهنگی، بسیار غنی و دیدنی است؛ ولی سفر شما به ترکیه نباید به این شهر محدود شود. فرصت های فراوانی برای گشت و گذار و لذت بردن از دیدنی آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه های طبیعی در شهرهای دیگر ترکیه وجود دارد. شهر ازمیر در ساحل دریای اژه، یک مقصد گردشگری عالی برای علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ و طبیعت ترکیه است.

در سفر به ازمیر می توانید زمانی را به بازدید از بقایای باستانی اِفسوس اختصاص دهید. در واقع اگر ازمیر را به عنوان مبدا خود انتخاب کنید، فرصت های فراوانی برای سفر به نواحی اطراف و دیدن جاذبه های متفاوت برایتان حاصل می شود. در ازمیر می توانید از منطقه ها کاشت زیتون دیدن کنید یا در سواحل و چشمه های طبیعی آب گرم از اوقات خود لذت ببرید.

دسترسی به ازمیر بسیار راحت است و سبک زندگی اهالی آن جالب توجه است. ازمیر با وجود جاذبه های فراوان و فرصت های بی نظیر گردشگری، هنوز گردشگران کمی نسبت به استانبول دارد. در ادامه با ازمیر و نوحی اطراف آن آشنا می شوید و چند مورد از فرصت های گردشگری ازمیر را می شناسید. این دلایل شما را قانع می نمایند که در سفر بعدی به ترکیه، به جای استانبول، ازمیر را انتخاب کنید.

برای داشتن سفری برنامه ریزی شده و راحت به ازمیر، انواع تورهای ترکیه و تور ازمیر را در خبرنگاران از لحاظ قیمت با هم مقایسه نموده و آفر موردنظرتان را با اطمینان کامل از فروشنده های مسافرتی همکار بخرید.

ازمیر یکی از آرام ترین شهرهای ترکیه

ازمیر یکی از آرام ترین و راحت ترین شهرهای ترکیه است. به گفته آیجا کسیجی، راهنمای تور اهل ازمیر، هر کسی که در آنکارا و استانبول زندگی می نماید دوست دارد تا اوقات استراحت خود را در ازمیر بگذراند. جمعیت شهر ازمیر حدودا 4 میلیون نفر است. با وجود اینکه شهری بزرگ است؛ ولی فضایی آرام دارد و سبک زندگی در آن بسیار آرام و دلپذیر است.

این شهر دیدنی، دسترسی آسان و فوری به فضای باز و طبیعت دارد. در کمتر از 15 دقیقه از ازمیر می توانید خودتان را به جایی برسانید که بتوانید در جنگل کاج، پیاده گردی کنید. در کمتر از نیم ساعت می توانید به جایی برسید که در مدیترانه شنا کنید.

خود شهر ازمیر در سواحل یک خلیج زیبا واقع شده است. اگر دوست ندارید در یک محیط شلوغ شنا کنید، به جای آن می توانید از دیدن منظره ها زیبای ساحلی لذت ببرید. یکی از تفریحات مجذوب کننده دیگری که گردشگران معمولا از دست نمی دهند، غذا خوردن در یکی از رستوران های فضای باز ساحلی است.

در شب های تابستان، این رستوران ها تا دیروقت باز است و میزبان گردشگران و کسانی است که دوست دارند از مجذوب کنندهیت های شبانه شهر لذت ببرند. ماهی گریل شده و انواع مزه از جمله غذاهایی است که در این رستوران ها برای مهمانان سرو می شود. با بهترین نوشیدنی های محلی از مهمانان پذیرایی می شود.

ازمیر به خاطر موقعیت مکانی خاصی که دارد و یک شهر بندری قدیمی بوده، طی سال ها و قرن های متمادی تاثیرات زیادی از کشورهای اطراف مدیترانه پذیرفته است. به همین علت حال و هوای آن با شهرهای مذهبی تر ترکیه تفاوت دارد و با تصوری که از ترکیه به عنوان یک کشور مسلمان دارید، فرق دارد.

در زمان امپراتوری عثمانی، اهالی اروپا از ونیز، جنوب فرانسه و سیر منطقه ها دور و نزدیک برای کار به ازمیر می رفتند و در صنایع مختلف و نقش های فنی متفاوتی مشغول به کار می شدند. در ازمیر این مهاجران مسیحی با عنوان ازمیری های لوانتین مشهور شدند و موفقیت تجاری بسیاری از آن ها باعث شده که امروزه در ازمیر عمارت های مجللی با نام عمارت های لوانتین وجود داشته باشد. تعدادی از بهترین و بهترین صنایع و کسب وکارهای موجود در ازمیر، هنوز در دست بازمانده های همان مهاجران است. این گروه نقش موثری در ایجاد سبک زندگی خاص و تنوع فرهنگی در ازمیر داشته اند.

حدود یک قرن قبل، مسلمانان در ازمیر در اقلیت قرار داشتند؛ ولی امروزه ازمیر هم مثل سایر منطقه ها ترکیه، غالبا مسلمان هستند. البته مسیحی های لوانتین و گروه های اندکی از یهودیان نیز که جمعیت آن ها کمتر از سه هزار نفر است، در این شهر زندگی می نمایند.

ازمیر، مرکز مد و میوه در ترکیه

ازمیر را می توان مرکز مد و میوه ترکیه نامید. بسیری از افراد ازمیر را میلان ترکیه می نامند و با کمی گشت وگذار در این شهر، از اهالی خواهید شنید که ازمیر مرکز منسوجات ترکیه است. اگر روی لیبل لباس ها عبارت ساخت ترکیه را ببینید، احتمال زیاد آن لباس از ازمیر آمده است. کمپانی هایی مثل هوگو باس، یک چهارم از محصولات خود را در ازمیر فراوری می نمایند.

اگر از نظر مد و طراحی شهر ازمیر را آنالیز کنیم، آن را می توان مرکز لباس عروس ترکیه هم نامید. در مرکز شهر ازمیر، فروشگاه های متعددی یکی پس از دیگری به فروش لباس های عروس براق، سفید و زیبا اختصاص دارند.

بیشتر پنبه به کار رفته در فراوری پارچه ها از دره ای در ازمیر به دست می آید. این دره میندر نام دارد و از میان آن رودخانه ای به همین نام عبور می نماید. به غیر از پنبه، این دره محصولات دیگری هم دارد؛ از جمله تاکستان های بزرگ.

این منطقه یکی از حاصلخیزترین منطقه ها در کشور ترکیه است. در گوشه و کنار آن، طیف نقره ای درختان زیتون را خواهید دید که از آن ها بهترین و باکیفیت ترین روغن زیتون به دست می آید. پرتقال، سیب، نارنگی، به، انجیر، انار، هلو، زردآلو، آلو و درختان بادام از دیگر درخت هایی است که در این منطقه فراوان است.

طالبی و هندوانه هم از دیگر میوه هایی است که از خاک حاصلخیز این منطقه به دست می آید. از محصولات جانبی این منطقه می توان کشمش، آلو خشک، برگه زردآلو، انجیر خشک، گوجه خشک شده در آفتاب و انواع فلفل را نام برد که همگی جزو محصولات مهم و صادراتی ازمیر هستند.

با وجود این ویژگی، ازمیر جایی برای خوردن لذیذترین غذاها است. تورهای زیتون هم در آن برپا می شود. حاصلخیزی و غنای این منطقه به این معنا است که اینجا هزاران سال قبل هم، مقصد محبوبی برای تمدن ها بوده است. ازاین رو سفر به ازمیر فرصت خوبی برای آشنایی با این تمدن های قدیمی و دیدن بقایای باستانی شهرهای آن ها است.

جاذبه های فرهنگی در ازمیر و در اطراف آن

اگر از دوستداران فرهنگ و جاذبه های فرهنگی باشید، جاهای دیدنی ازمیر فراوان است.

قبل از اینکه برای دیدن بقایای باستانی تمدن های قدیمی برنامه ریزی کنید، بد نیست که از مراکز فرهنگی فعلی ازمیر دیدن کنید. میدان کوناک، مرکز فرهنگی ازمیر است و میزبان یک برج ساعت متعلق به سال 1901 است که این برج به سمبل شهر ازمیر تبدیل شده است.

میدان کوناک یکی از میدان های تاریخی و زیبا و بعلاوه میدان اصلی و شلوغ در ازمیر ترکیه است. در این میدان برج ساعت واقع شده است. در اطراف این میدان بناهای مهم تاریخی مختلفی مانند مسجد کوناک یالی با کاشی کاری های زیبا و بعلاوه ورودی اصلی بازار سنتی کمرآلتی (بازار اصلی شهر) نیز واقع شده است.

در همین نزدیکی می توانید از مسجد یالی دیدن کنید. از دیگر دیدنی های فرهنگی ازمیر می توان موزه باستان شناسی ازمیر را نام برد. در این موزه آثار و اشیای به جای مانده از پنج هزار سال پیش نگهداری می شود. در این منطقه به منطقه ها خرید ازمیر هم نزدیک هستید. در این منطقه ها می توانید ساعت ها وقت خود را صرف خرید، چانه زدن با فروشنده ها و لذت بردن از رنگ و بوی بازارها کنید. رستوران های غذای دریایی هم در این اطراف زیاد است و در آن ها می توانید لذیذترین و تازه ترین غذاهای دریایی را نوش جان کنید.

بازار کمرالتی بازاری سنتی و صمیمی است که در آن، بدون آنکه مجبور به خرید باشید، می توانید با فروشندگان گپ بزنید و محصولات را نگاه کنید. این بازار رنگارنگ برای دوستداران اجناس عتیقه و کهنه مقصد مجذوب کنندهی است. بعلاوه در بازار می توانید انواع خوراکی های خوشمزه را از شیرینی های ازمیر و آبنبات های سنتی گرفته تا زیتون های سیاه و سبز بخرید.

موزه هنر و مجسمه ازمیر یکی دیگر از دیدنی های هنری و فرهنگی این شهر است که فرصت بازدید از آن را نباید از دست بدهید. موزه نقاشی و مجسمه ازمیر شامل 540 اثر ارزشمند از هنرمندان مشهور همانند حکمت اونات، ابراهیم کالوس، احمد علی پاشا و دیگران استادان بزرگ تاریخی است که شامل 35 سرامیک، 37 مجسمه، 49 اثر چوبی و 419 نقاشی است. بعلاوه این موزه دارای کتابخانه ای بزرگ برای مطالعه و تحقیق دانشجویان است.

شهر باستانی افسوس

یکی از مجذوب کننده ترین دیدنی های نزدیک ازمیر، شهر باستانی افسوس است. بسیاری از کسانی که به ازمیر سفر می نمایند، با هدف دیدن این شهر باستانی، ازمیر را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند. افسوس یکی از شهرهای باستانی یونانی است که تحت حکومت رومیان در قرن اول میلادی قرار داشت. رشد و توسعه آن ادامه پیدا کرد تا اینکه به بزرگ ترین شهر رومی در آسیای صغیر تبدیل شد. تخمین زده می شود که جمعیت آن به 200 هزار تا 400 هزار نفر رسیده بود.

افسوس یک کتابخانه داشته که سومین کتابخانه بزرگ جهان در زمان خودش بوده است. این شهر دارای یک دیدنخانه یا کلوسئوم با ظرفیت 25 هزار نفر بوده است. معبدی باشکوه، تندیس های دیدنی، بازار روباز، سیستم گرمایشی و لوله کشی و خانه های دیدنی و مجذوب کننده برای اقشر ثروتمند، از دیگر بخش های این شهر بزرگ باشکوه است.

همه این نشانه های شکوهمند افسوس را امروز هم می توانید در به جای مانده این شهر باستانی دیدن کنید. می توانید از قسمت های مختلف بازار قدیمی آن عبور کنید؛ جایی که فروشندگان، محصولات خود را به اهالی شهر و مسافران می فروختند. می توانید تخته های بازی نصب شده روی میزها را ببینید که تاجران وقت آزاد خود را به بازی و تفریح با آن ها می گذراندند. می توانید از خانه های قدیمی اهالی ثروتمند شهر دیدن کنید.

از دیدنی های مجذوب کننده این خانه ها می توان به اتاق های بزرگ و راحت، فهرست خرید روی لوح های موجود در آشپزخانه و نقاشی های بچه ها روی دیوار اتاق ها اشاره نمود که قدمت همه آن ها به دو هزار سال قبل برمی شود.

در حالی که افسوس زمانی میزبان معبد باشکوه آرتمیس بوده و بعدها توجه خود را به خدایان رومی منعطف نموده است؛ ولی بعدها به یکی از مهم ترین مراکز رشد و توسعه مسیحیت تبدیل شد. یکی از حواریون به نام یوحنا، سال های آخر عمر خود را در این ناحیه گذرانده است و احتمالا انجیل یوحنا را در افسوس نوشته است.

برای بازدید از افسوس زمان طولانی در نظر بگیرید. اگر می توانید با استفاده از تورهای مختلف که اطلاعات کامل و مجذوب کنندهی در خصوص شهر دارند، از این شهر باستانی دیدن کنید. در این تورها با تاریخچه این شهر و نحوه ورود رومی ها به آن آشنا می شوید. بعد از دیدنی مرکز شهر تاریخی افسوس به سمت موزه باستانی شناسی افسوس بروید که در نزدیکی سلجوق واقع شده است. در این موزه می توانید بیشتر در خصوص شکوه و عظمت این شهر اطلاعات کسب کنید و در خصوص فرهنگ یونانی و رومی آن بیشتر یاد بگیرید.

تورهای مزارع زیتون و تاکستان ها

منطقه اورلا در نزدیکی ازمیر یکی از بزرگ ترین فراورینمایندگان زیتون و محصولات مرتبط با آن در ترکیه است. حتی یک موزه بزرگ هم دارد که به زیتون اختصاص یافته و بزرگ ترین موزه جهان در خصوص زیتون است. در این منطقه با مراحل مجذوب کننده کاشت و برداشت زیتون و فراوری روغن زیتون آشنا می شوید.

روغن زیتون یکی از مواد اولیه اصلی در تهیه بسیاری از غذاها در آشپزی گوشه و کنار جهان است. می توانید در این موزه، دستگاه های قدیمی پرس زیتون را ببینید و یاد بگیرید که در طول تاریخ، روغن زیتون چطور فراوری می شده است. بعلاوه می توانید انواع زیتون و روغن زیتون را امتحان کنید و هر نمونه از آن را که خواستید بخرید. اگر قصد خرید روغن زیتون ندارید، می توانید محصولات را در کافه ها و رستوران های اطراف در قالب غذاها و دسرهای گوناگون امتحان کنید و از چشیدن طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

شبه جزیره چشمه

منطقه اورلا در شبه جزیره چشمه واقع شده است که یک منطقه تفریحی محبوب برای اهالی ازمیر است. در انتهای این شبه جزیره، شهر چشمه واقع شده است که این شهر فقط یک ساعت با ماشین تا ازمیر فاصله دارد. خود شهر دارای قلعه ها و دیوارهای قدیمی 500 ساله است. این شهر فرصت های فراوانی برای خرید دارد و رستوران های کنار آب آن فرصت خوبی برای لذت بردن از آشپزی لذیذ منطقه است. از مجذوب کنندهیت های این شهر این است که با ماشین می توانید خودتان را به منطقه ها ساحلی برسانید که هرکدام از سواحل آن حال و هوای خاص و مجذوب کنندهی دارد.

بعضی از سواحل آن آرام و زیبا و مناسب برای خانواده هایی است که همراه با بچه ها سفر می نمایند. در این سواحل فرصت شنا کردن بچه ها در آب های آرام وجود دارد. بعضی دیگر از سواحل برای موج سواران مناسب است.

چشمه را به خاطر چشمه های آب گرم طبیعی هم می شناسند. به گفته اهالی، این چشمه ها دارای خواص شفابخش هستند. تعدادی هتل و اسپا در اطراف این چشمه ها و حمام های گل، ساخته شده است تا گردشگران از این فرصت برای گذران اوقات خود استفاده نمایند. برای مشاهده تورهای ازمیر این صفحه را مشاهده کنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1987

به "تور استانبول: در سفر بعدی به ترکیه، به جای استانبول ازمیر را انتخاب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: در سفر بعدی به ترکیه، به جای استانبول ازمیر را انتخاب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید