افزایش تلفات کرونا در کادر درمانی مکزیک به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی

به گزارش مجله پیامک، با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در میان کادر درمانی مکزیک و کمبود شدید تجهیزات محافظتی در برابر این بیماری راهپیمایی های اعتراضی شکل گرفته است.

افزایش تلفات کرونا در کادر درمانی مکزیک به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی

به گزارش خبرنگاران، داده های دولتی نشان می دهد که کادر درمانی مکزیک حدود یک چهارم کل مبتلایان کووید-19 را در این کشور تشکیل داده اند که یکی از بالاترین آمارهای ابتلا به کرونا در میان کارکنان درمانی در جهان محسوب می شود. این خطر با کمبود تجهیزات محافظت شخصی بدتر نیز می شود.

به طور کلی تا به امروز 87 هزار و 512 نفر در مکزیک به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند که از این میان 9779 نفر جان خود را از دست داده اند. این کشور از نظر شمار مبتلایان در حال حاضر در رده پانزدهم و از نظر شمار قربانیان در رده هشتم جهان واقع شده است.

مکزیکوسیتی و ایالت مجاور آن 40 درصد از کل قربانیان این کشور را در خود جای داده اند.

موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 در آمریکای لاتین رو به افزایش بوده و این منطقه در کنار ایالات متحده آمریکا به مرکز جدیدی برای شیوع کرونا در جهان تبدیل شده است.

کارکنان خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان های مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک برای اعتراض نسبت به شرایط موجود به خیابان ها رفته اند و یک راهپیمایی ملی برای فردا (دوشنبه) برنامه ریزی شده است.

بسیاری از کارکنان بیمارستان ها در مدت همه گیری کرونا به خانه های خود بازنگشته اند، چرا که با توجه به کمبود تجهیزات محافظتی احتمال ابتلا در آن ها زیاد است. از همین رو بسیاری از آن ها برای محافظت از خانواده های خود در برابر کرونا یا در بیمارستان ها مانده و یا در هتل ها برای خود اتاق گرفته اند.

انستیتوی ملی بیماری های تنفسی مکزیک که طی یک هفته گذشته با تکمیل ظرفیت روبرو شده، اعلام کرده 49 نفر از کارکنانش در بیمارستان ها به کرونا مبتلا شده و 54 نفر دیگر از کارکنانش نیز در جامعه به این بیماری مبتلا شده اند که از این میان دو نفرشان جان خود را از دست داده اند.

به گفته این انستیتو کمبودها در زمینه تجهیزات محافظتی کادر درمانی را بر آن داشته تا به جای استفاده از لباس ها و ماسک های یک بار مصرف از لباس های پارچه ای چند بار مصرف استفاده کنند. در ابلاغیه ای که به دست کادر درمانی مکزیک رسیده هم چنین اعلام شده که از یک ماسک N95 باید برای یک شیفت کامل استفاده کنند. حتی استفاده چندباره این ماسک ها نیز در میان کادر درمانی این کشور مشاهده شده است.

بنا بر گزارش رویترز، علاوه بر کمبود تجهیزات، مکزیک با کمبود کارکنان بهداشتی نیز دست و پنجه نرم می کند. دولت این کشور اعلام کرده برای مقابله با بحران کنونی کرونا به 6600 پزشک و 23 هزار پرستار دیگر احتیاج دارد. این کمبود در پی ابتلای 11 هزار و 394 نفر و جان باختن 149 نفر از اعضای کادر درمانی این کشور تا تاریخ 17 ماه میلادی مه تشدید نیز شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1055

به "افزایش تلفات کرونا در کادر درمانی مکزیک به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تلفات کرونا در کادر درمانی مکزیک به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید