ترامپ و ملانیا کرونا گرفتند، اداره آمریکا به مایک پنس واگذار شد!

به گزارش مجله پیامک، ساعاتی قبل خبری مهم ، آمریکا و تحولات سیاسی اش را تحت تاثیر قرار داد . خبری که ترامپ رسما تائیدش کرد. او و همسرش کرونا گرفته اند!

ترامپ و ملانیا کرونا گرفتند، اداره آمریکا به مایک پنس واگذار شد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران؛ ساعاتی پس از اعلام رسمی ابتلای دستیار شخصی رئیس جمهور آمریکا، خانم هوپ هیکس که در طول مناظره ها و سفرهای اخیر دونالد ترامپ در پرواز هوایی یکم همراه با رئیس جمهور بوده است، معین شد دونالد ترامپ و همسرش هم به کرونا مبتلا شده اند.

هوپ هیکس مشاور ترامپ

آزمایش کرونای هوپ هیکس نزدیکترین مشاور رئیس جمهوری آمریکا در حالی مثبت شده است که او روز سه شنبه به همراه رئیس جمهوری برای مناظره به اوهایو سفر کرد و چهارشنبه شب هم ترامپ را در هواپیمای نیروی هوایی به سمت گردهمایی انتخاباتی در مینه سوتا همراهی نموده است.

مقامات کاخ سفید از عصر چهارشنبه فهمیده اند که وی به ویروس مبتلا شده است. همچنین گفته شد که وی از پرواز به خانه قرنطینه شده است. با این حال معین نشده است که او چه وقت آزمایش انجام داد که منجر به تشخیص مثبت شد. لازم به ذکر است که هیکس بارها و بارها بدون ماسک در حال مسافرت دیده شده است.

دقایقی پس از آغاز برآورد ها در این باره، در رسانه های عظیم جهان دونالد ترامپ در توئیتی این شایعه را تائید کرد و نوشت:تست کرونای من و ملانیا مثبت شده و به قرنطینه می رویم.

ساعتی پس از او و درحالی که شوک عظیمی به رسانه های آمریکایی وارد شده بود ، ملانیا ترامپ هم خاطرنشان کرد اگرچه در حال حاضر حال او و همسرش خوب است اما هر دوی آنها فرایند قرنطینه را آغاز نموده اند.

ابتلای ترامپ به کویید 19 از این جهت اهمیت دارد که آمریکا تنها 13 روز تا آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری فاصله دارد و این ابتلای ناگهانی فرایند انتخابات را تحت الشعاع قرار می دهد.

عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا از ابتدای همه گیری مورد انتقاد دموکرات ها و حتی جمهوری خواستار قرار داشته و در موارد زیادی اظهارنظرهای غیرعلمی او با واکنش کارشناسان بهداشت و درمان آمریکا روبرو شده است. نتایج یک تحقیق جدید در همین خصوص نشان داده که رئیس جمهور آمریکا از عظیمترین ترویج دهندگان اطلاعات غلط درباره همه گیری کرونا به شمار می آید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی با فاکس نیوز قبل از اعلام نتیجه آزمایش کرونای خود گفته بود: تست کرونای هوپ هیکز، دستیار ارشد من مثبت شد. او سخت کار می نماید. او ماسک به صورت دارد اما تستش مثبت شده است. من و همسرم نیز تست دادیم و منتظر جواب آزمایش هستیم.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای خاطرنشان کرد، رئیس جمهوری برای خودش و تمامی کسانیکه از وی و مردم آمریکا به صورت جدی حمایت می نمایند تدابیر امنیتی و بهداشتی در نظر گرفته است.

سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای خاطرنشان کرد، کاخ سفید کوشش می نماید تا هم در داخل عمارت و هم هنگام سفر رئیس جمهور اوضاع را تحت کنترل داشته باشد و کمترین احتمال ابتلا را در نظر بگیرد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بنا به برنامه از پیش برنامه ریزی شده قرار بود بعدازظهر روز آدینه کاخ سفید را به مقصد ایالت فلوریدا ترک کند. نامزد حزب جمهوریخواه قرار بود در گردهمایی هوادارانش در این ایالت که از ایالت های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محسوب می گردد شرکت کند

آمریکا در دست مایک پنس!

با اعلام خبر قرنطینه دونالد ترامپ ، برای دو هفته آینده، آمریکا باید تحت نظر معاون اول او مایک پنس اداره گردد. سفرهای انتخاباتی دونالد ترامپ لغو شد و حالا ابهام عظیم درباره برگزاری انتخابات ایجاد شده است. این در حالی است که پزشک کاخ سفید اعلام نموده حال ترامپ و همسرش خوب است و بنا بر اعلام کاخ سفید، ترامپ در محل کارش قرنطینه می گردد و به فعالیت هایش ادامه خواهد داد.

به احتمال فراوان مناظره دوم کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا لغو می گردد و ابهام درباره برگزاری انتخابات در موعد مقرر ایجاد شده. فاکس نیوز ، خبرگزاری ای بی سی و دیگر رسانه های مهم آمریکا در اخبار فوری خود به این مسئله پرداختند.

بورس ریخت و ترامپ سوژه شد!

با اعلام خبر مثبت شدن تست دونالد ترامپ که در همه ماه های گذشته با پیشنهاداتش سوژه رسانه ها می شد، شاخص بورس این کشور به شدت افت نموده و این خبر البته باعث شوخی کاربران توئیتری شده که نسخه های عجیب مرد شماره یک کاخ سفید را برای خودش تجویز می نمایند. حالا بسیاری برای او پیشنهاد استفاده از وایتکس را داشتند. چیزی که خودش به عنوان راه حل درمان از آن یاد نموده بود. ترامپ در اولین مناظره با بایدن هم حتی خیلی اعتقادی به رعایت پروتکل های بهداشتی نداشت و آنها را به تمسخر گرفته بود.

به همین دلیل ارزش سهام در بورس داوجونز آمریکا یک ممیز هفت دهم درصد کاهش یافت و اس اند پی هم با کاهش یک ممیز شش دهم درصدی روبرو شد. در این حال ارزش ین ژاپن مقداری در برابر دلار افزایش یافت.پایگاه اینترنتی شبکه ام اس ان بی سی خاطرنشان کرد بعد از مثبت شدن تست کرونای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارزش سهام داو جونز بیش از 400 واحد پایین آمده است.معاملات آینده با میانگین صنعتی داو جونز 428 واحد سقوط کرد. معاملات آینده اس اند پی S&P 500 و معاملات آینده نزدک Nasdaq 100 نیز در قلمرو منفی قرار گرفتند.

حالا ابتلای او به این بیماری مناسبات انتخاباتی آمریکا را با چالشی عظیم روبرو نموده است!

شوماری استون خبرنگار ان بی سی نیز در پیامی توئیتری در این باره نوشت: این تشخیص (ابتلای ترامپ و همسرش به کرونا)، ضربه جدی به رئیس جمهوری است که از سر ناتوانی در کوشش بوده است مردم آمریکا را متقاعد کند شرایط همه گیری وخیم نیست حتی به رغم اینکه موارد ابتلا به آن رو به افزایش است.

بر اساس تحقیقی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شد، 11 موضوع درباره اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا مورد آنالیز قرار گرفته که یکی از آنها این بوده که ترامپ در دوران استیضاح خود مدعی شده بود که ویروس کرونا توسط دموکرات ها ایجاد شده و یکی دیگر از اطلاعات غلط که توسط ترامپ ترویج یافته بود این است که این ویروس به صورت معجزه آسایی ناپدید خواهد شد.

یکی دیگر از اطلاعات غلطی که توسط ترامپ ترویج یافته بود استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلوروکین به عنوان درمان ویروس کووید-19 بوده است. ترامپ یک دوره 14 روزه نیز به عنوان درمان از این دارو استفاده کرد. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئن هشدار داده بود که استفاده از این دارو می تواند مسائل قلبی جدید برای بیماران به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری 23 آوریل خود نیز این ایده را مطرح نموده بود که تزریق مواد ضد عفونی می تواند به صورت بالقوه درمانی برای کووید-19 باشد.

این اواخر نیز ترامپ مدعی شده دولت آمریکا تا ماه اکتبر واکسن ویروس کرونا را آماده خواهد نمود و 100 میلیون دوز از این واکسن تا خاتمه سال توزیع خواهد شد. این ادعا در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان درمانی این اظهارات ترامپ را زیر سوال برده و اعلام نموده اند که انتظار نمی رود تا سال آینده واکسن کرونا در دسترس قرار بگیرد.

همه این ها در حالی است که شمار ابتلای روزانه به ویروس کووید19 در این کشور همچنان رو به افزایش است.

طبق پایگاه ورد او میترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 7 میلیون 450 هزار رسیده است.

بیشتر بخوانید:

فاصله ترامپ و بایدن بعد از مناظره اول زیاد شد

ترامپ: خیلی راحت بایدن را شکست دادم!

اولین واکنش ترامپ به مناظره دیشب با جو بایدن

4141

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1241

به "ترامپ و ملانیا کرونا گرفتند، اداره آمریکا به مایک پنس واگذار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ و ملانیا کرونا گرفتند، اداره آمریکا به مایک پنس واگذار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید