آمریکا قرار دریافت انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می نماید

به گزارش مجله پیامک، وزارت خارجه آمریکا بیان کرد که بازنگری در اقدام دولت سابق این کشور برای قرار دادن جنبش انصارالله یمن در فهرست تروریستی را شروع نموده است.

آمریکا قرار دریافت انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می نماید

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، یک سخنگوی این وزارتخانه بامداد شنبه گفت که دولت جدید آمریکا میخواهد هر چه زودتر این بازنگری را به نتیجه رسانده و درباره آن تصمیم گیری کند.

آنتونی بلینکن گزینه جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا برای راهنمایی وزارت خارجه هفته گذشته بیان کرد که واشنگتن در این تصمیم بازنگری خواهد نمود.

جیک سالیوان نامزد مشاور امنیت ملی در دولت بایدن نیز مخالفت خود را با تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله یمن بیان کرد و گفت که این اقدام فقط رنج بیشتری بر مردم این کشور تحمیل می نماید.

وزارت خارجه دولت ترامپ روز 22 دی ماه بیان کرد که میخواهد نام جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد. مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز گفت که وزارتخانه تحت امرش تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان تروریستی خارجی را به کنگره ابلاغ نموده است.

این تصمیم با مخالفت های گسترده بین المللی و داخلی در آمریکا روبرو شد. 26 عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به پمپئو نسبت به تروریستی خواندن انصارالله یمن اعتراض کردند و خواهان ارائه اطلاعات لازم برای این تصمیم شدند.

در نهایت، آمریکا چند سازمان و گروه بین المللی از جمله سازمان ملل و صلیب سرخ را از تحریم های خود علیه جنبش انصارالله یمن معاف کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه شب در یادداشتی در تارنمای خود بیان کرد که هدف از معافیت ها این است که گروه های امدادرسانی بتوانند از پروژه های انسان محبت آمیز، ایجاد دموکراسی، آموزش و حفاظت از محیط زیست در یمن حمایت نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1461

به "آمریکا قرار دریافت انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا قرار دریافت انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید