وندی شرمن: بعضی تحریم ها علیه ایران باید باقی بماند

به گزارش مجله پیامک، گزینه بایدن برای سمت معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید بعضی تحریم ها را علیه ایران حفظ کند.

وندی شرمن: بعضی تحریم ها علیه ایران باید باقی بماند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وندی شرمن، گزینه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، برای سمت معاون وزیر امور خارجه، گفت: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد، واشنگتن باید بعضی تحریم ها را علیه ایران حفظ کند.

شرمن، دیپلمات حاضر در گفتگوها برای دستیابی توافق هسته ای سال 2015 ، روز چهارشنبه در جلسه تأیید صلاحیتش در سنا با باب منندز سناتور برجسته دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنا موافق بود که بعضی تحریم ها علیه ایران باید باقی بماند.

وی با ادعای تکراری نقض حقوق بشر و استفاده از واژه های به اصطلاح خود حمایت از تروریسم، مدعی شد: این منصفانه است که بگوییم باید تحریم ها را علیه ایران درخصوص نقض های حقوق بشری، حمایت از تروریسم، فروش سلاح و ... نگه داریم. این کاری است که علیه حزب الله در لبنان و حماس در غزه انجام داده ایم. بنابراین، بله فکر می کنم چیز های زیادی است که باید به قوت خود باقی بماند.

در جریان این نشست، منندز، جنگ طلب، که در حال حاضر رئیس کمیته روابط خارجی سنا است، شرمن را درباره کاهش انواع تحریم ها که ممکن است در پی برجام برای ایران صورت گیرد، تحت فشار قرار داد و استدلال کرد که نباید تحریم های غیرهسته ای لغو گردد.

منندز به شرمن گفت: تحریم هایی وجود دارند که من به شکل گیری آن ها یاری کردم و به هسته ای مربوط نمی شوند، بلکه درباره موضوعاتی دیگر هستند.

شرمن با این موضع منندز موافق بود و قول داد دولت بایدن کوشش کند واقعاً با کنگره مشورت کند و تنها به کنگره اطلاع رسانی نکند

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1527

به "وندی شرمن: بعضی تحریم ها علیه ایران باید باقی بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وندی شرمن: بعضی تحریم ها علیه ایران باید باقی بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید