محور گفتگوی تلفنی وزرای دفاع افغانستان و آمریکا

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران : وزیر دفاع افغانستان طی یک مکالمه تلفنی با همتای آمریکایی خود بر لزوم تقویت همکاری نظامی میان کابل و واشنگتن تاکید کرد.

محور گفتگوی تلفنی وزرای دفاع افغانستان و آمریکا

به گزارش به نقل از خبرنگاران، بسم الله خان محمدی وزیر دفاع افغانستان، شامگاه پنج شنبه در مکالمه ای تلفنی با لوید آستین همتای آمریکایی خود، بر لزوم همکاری و تقویت نظامی میان دو کشور تاکید کرد.

طلوع نیوز با بیان آنکه دوطرف بر لزوم همکاری استراتژیک و نظامی تاکید کردند، افزود: وزیر دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای نیرو های امنیتی افغانستان را مورد تمجید قرار داد و بر لزوم همکاری طولانی مدت میان دو کشور در زمینه تامین تجهیزات، آموزش حرفه ای، و تعامل طولانی با مردم و دولت افغانستان تاکید کرد.

نیرو های خارجی قرار است تا قبل از 11 سپتامبر سال جاری همزمان با سالگرد حادثه یازده سپتامبر، خاک افغانستان را ترک کنند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیش تر بیان نمود با وجود خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن قصد ترک کامل این کشور را ندارد. این سخنان با واکنش سریع گروه های مختلف در کابل از جمله طالبان روبرو شده است.

رئیس کمیته نیرو های مسلح آمریکا در سخنانی بر مسأله بی ثباتی افغانستان با وجود حضور نیرو های آمریکایی در این کشور تأکید کرد و گفت: پس از گذشت 20 سال، نیرو های آمریکایی افغانستان را با ثبات تر نکردند.

پیش از آن هم وزارت خارجه آمریکا در سخنانی اعلام کرده بود: به تلاش هایمان برای ایجاد راه هایی برای خروج افرادی که با نیرو های ما در افغانستان همکاری داشتند، پیش از تکمیل خروج نیروهایمان ادامه می دهیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1740

به "محور گفتگوی تلفنی وزرای دفاع افغانستان و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محور گفتگوی تلفنی وزرای دفاع افغانستان و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید