پیرمرد سوسیالیست کنار کشید، جو بایدن رقیب ترامپ می شود

به گزارش مجله پیامک، گفته می شود طی روزهای گذشته اوباما تماس های تلفنی زیادی با سندرز داشته و او را مجاب به کناره گیری به نفع بایدن کرده است.

پیرمرد سوسیالیست کنار کشید، جو بایدن رقیب ترامپ می شود

برنی سندرز سناتور مستقل ایالت ورمونت و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دیشب بیان نمود از ادامه رقابت ها کنار کشیده است.

به گزارش مجله پیامک، سندرز که شروعی طوفانی در رقابت های درون حزبی دموکرات ها داشت در ادامه رقابت ها از جو بایدن یکی دیگر از نامزدهای امیددار کسب عنوان نامزدی نهایی حزب، آرای کمتری به دست آورد و شانس احراز نامزدی نهایی خود را از دست داد.

دیروز ستاد انتخاباتی سندرز در خبری فوری بیان نمود این نامزد انتخاباتی از گردونه رقابت های درون حزبی دموکرات ها کنار کشیده است.

سندرز نیز ساعاتی پس از این اطلاعیه در یک سخنرانی از هواداران خود تشکر و خبر کناره گیری خود را تایید کرد.

او با اشاره به اینکه مبارزه ادامه خواهد یافت تاکید کرد او به جای پیروزی در احراز نامزدی نهایی حزب، مبارزه ایدئولوژیک را بُرده است و اکنون بسیاری از مواضع او مانند حداقل دستمزد 15 دلار برای هر ساعت کار که پیشتر افراطی تلقی می شد تبدیل به موضع جریان اصلی حزب دموکرات شده است.

سندرز با تبریک پیروزی به بایدن وعده داد با او برای پیشبرد اهداف ترقی خواهانه و در مبارزه با ترامپ همکاری کند.

سندرز تاکید کرد با وجود کناره گیری اما نام او همچنان روی برگه تعرفه رای گیری داخلی حزب دموکرات خواهد بود تا بتواند دلگیت های بیشتری کسب کند.

او در این باره گفت: بایدن نامزد حزب خواهد بود اما باید تلاش کنیم بیشترین دلگیت ممکن را کسب کنیم تا در کنوانسیون حزب بر روی محتوای پلتفرم حزب و سایر کارکردها تاثیر بگذاریم. این به متحد کردن حزب برای شکست دادن ترامپ هم یاری می کند.

توییت اعلام کناره گیری سندرز از انتخابات

بعضی رسانه های آمریکایی مدعی شده اند باراک اوباما طی روزهای گذشته تماس های تلفنی با سندرز داشته و احتمال می دهند رییس جمهوری سابق آمریکا سندرز را به کناره گیری به نفع معاون سابق خود ترغیب کرده است.

با کناره گیری سندرز نامزدی نهایی حزب دموکرات جو بایدن خواهد بود؛ کسی که ترامپ برای تحقیر به او جو خوابالو می گوید.

بعضی ناظران معتقدند جوبایدن قابلیت بیشتری برای متحد کردن همه جناح بندی های (راست، مرکز و چپ) داخلی حزب دموکرات برای وحدت علیه ترامپ دارد در حالی که سندرز به دلیل افکار و سیاست های سوسیالیستی فاثقد چنین توانی بود.

جوبایدن دیروز در واکنش به خبر کناره گیری سندرز از این اقدام رقیب سابق خود تمجید کرد و سندرز را نه تنها رهبر یک ستاد انتخاباتی بلکه رهبر یک جنبش بزرگ اجتماعی خوانده که میلیون ها هوادار جوان و پرانگیزه دارد.

بایدن به هواداران پرشور سندرز وعده شنیدن نظرات شان را داده و از آنها خواسته در برابر ترامپ و برای شکست دادن ترامپ در یک جبهه واحد به او یاری رسانند.

ترامپ هم دیروز در واکنش به خبر کناره گیری سندرز چنین درخواستی را از هواداران سندرز کرده و از آنها خواسته با حق خوری حزب دموکرات از نامزد مورد حمایت آنها، این هواداران از او حمایت کنند. او در توییتی نوشت: به لطف الیزابت وارن، برنی سندرز (از انتخابات) کنار کشید! اگر به خاطر او (وارن) نبود، برنی می توانست درانتخابات سه شنبه بزرگ تقریباً در همه ایالت ها پیروز شود. قضیه درست همان طوری که دموکرات ها و کمیته ملی حزب دموکرات می خواستند، به سرانجام رسید؛ مانند افتضاح هیلاری کلینتون حقه باز. هواداران برنی باید به حزب جمهوری خواه ملحق شوند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 926

به "پیرمرد سوسیالیست کنار کشید، جو بایدن رقیب ترامپ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرمرد سوسیالیست کنار کشید، جو بایدن رقیب ترامپ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید