وزیر اول اسکاتلند: نمی توانیم در بریتانیا محبوس باشیم

به گزارش مجله پیامک، فارس نوشت: وزیر اول اسکاتلند در تازه ترین اظهار نظر درباره انتخابات اخیر در بریتانیا و پیروزی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که امتناع از برگزاری همه پرسی دوم استقلال خاتمه کار نخواهد بود و اسکاتلند نمی تواند برخلاف خواست خود در بریتانیا زندانی باشد.

وزیر اول اسکاتلند: نمی توانیم در بریتانیا محبوس باشیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت نیکولا استورژن وزیر اول اسکاتلند در گفت وگو با شبکه خبری بی بی سی گفت این که حزبی پس از موفقیت در انتخابات، از حق چنین رای گیری محروم می گردد، انحراف از دموکراسی است.

در اسکاتلند حزب اس ان پی (حزب ملی اسکاتلند) با 45 درصد آرا سهم بیشتری را نسبت به حزب محافظه کار در مجلس دارد. این حزب 47 کرسی در مجلس دارد، اما حزب محافظه کار که مخالف برگزاری دومین همه پرسی استقلال است تنها 6 کرسی در مجلس دارد.

به نوشته ایندیپندنت، استورژن خطاب به بوریس جانسون گفت: این یک نکته اساسی در دموکراسی است، شما نمی توانید بر اساس میل خود اسکاتلند را در بریتانیا نگه دارید. شما نمی توانید ما را در یک کمد قفل شده نگه دارید و امیدوار باشید همه چیز برطرف گردد.

استورژن در انتها گفت: اسکاتلند نمی تواند بر خلاف خواست خود در بریتانیا زندانی گردد.

وزیر اول اسکاتلند آدینه نیز در واکنش به پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات سراسری انگلیس، گفت که اسکاتلند خواستار دولت بوریس جانسون نیست. (جزئیات بیشتر)

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 611

به "وزیر اول اسکاتلند: نمی توانیم در بریتانیا محبوس باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اول اسکاتلند: نمی توانیم در بریتانیا محبوس باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید