والیبال متوقف نمی شود، برای بالندگی نیازبه همراهان باانگیزه داریم

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نشست هماهنگی ناظران داوری بانوان که امروز (یکشنبه) در فدراسیون برگزار شد، اضافه نمود: برگزاری مسابقات ورزشی از جمله والیبال، در این دوران که شیوع کرونا باعث نگرانی خانواده ها شده است، اهمیت زیادی دارد زیرا باعث آلام روحی و روانی مردم می شود.

والیبال متوقف نمی شود، برای بالندگی نیازبه همراهان باانگیزه داریم

وی با بیان اینکه اگر فعالیت های ورزشی تعطیل شود، به معنی جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 نیست، شرح داد: عوامل متعددی باعث گسترش این ویروس می شود و نکته مهم برای مبارزه با گسترش آن، رعایت پروتکل های بهداشتی است. بنابراین با رعایت دقیق پروتکل ها می توان فعالیت های ورزشی همانند بسیار دیگر از فعالیت های جامعه ادامه یابد.

رئیس فدراسیون والیبال به نشست های هم اندیشی برای نحوه برگزاری مسابقات در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به نتایج این مباحث، قرار شد لیگ برتر و دسته یک بانوان با فرمت جدیدی انجام شود که ریسک ابتلا به بیماری کرونا به حداقل برسد و این ویروس تهدیدی برای ورزش نباشد.

وی در ادامه به اهمیت کار ناظران در والیبال اشاره کرد و گفت: کار ناظران بسیار کلیدی و با اهمیت است. موفقیت های امروز والیبال ایران، مرهون زحمات تمامی اعضای خانواده این رشته ورزشی، از جمله داوران و ناظران است.

داورزنی با بیان اینکه نقش بی بدیل داوران در مسابقات، یکی از ارکان اصلی رشد و بالندگی والیبال ایران است، شرح داد: هر مسابقه میدان رشد، تمرین و آمادگی است و لیگ های ملی نیز فرصتی برای تربیت بازیکنان و ارتقای آنان است. اگر بازیکنان ایرانی در لیگ های داخلی با سوت های داوران به خوبی تربیت شوند، می دانند که در مسابقات مهمی همچون المپیک و قهرمانی جهان، چه رفتاری در زمین داشته باشد.

وی ادامه داد: استانداردهای المپیک و نحوه مدیریت بازی در مسابقات، اصول بسیار مهمی است و داوران با رعایت آن ها و ایجاد شرایط مشابه در لیگ های داخلی، می توانند در تربیت بازیکنان سهم بزرگی داشته باشند. اگر در لیگ ها و مسابقات داخلی به این مسائل توجه نکنیم، ورزشکاران ایران در مسابقات مهم جهان دچار مشکل می شوند.

داورزنی با اشاره به برخی رفتار بازیکنان ایران در لیگ های داخلی که در مسابقات المپیک و قهرمانی جهان، خطای محرز است، گفت: داوران نباید به دلیل اسم بازیکن و یا جایگاه او در تیم ملی، از این موارد چشم پوشی کنند.

وی تاکید کرد: بازیکنان ایران باید بیاموزند که رفتار خود را کنترل کنند و اگر یک بازیکن نتواند در لیگ های داخلی رفتار خود را مدیریت کند، در مسابقات مهم هم نمی تواند این کار را انجام دهد و عملکرد داوران در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری اهمیت بسیار زیاد کار ناظران برای رشد و توسعه این رشته ورزشی، گفت: گزارش ناظران از عملکرد داوران در مسابقات، برای اولویت بندی سرمایه گذاری فدراسیون روی آنان نیز اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه سیاست کلی فدراسیون والیبال، رشد و افزایش سطح فنی داوران است و این موضوع یک برنامه و استراتژی تعریف شده است، گفت: در این زمینه، ناظران نقش کلیدی دارند و باید با گزارش های کامل خود، زمینه را برای رشد داوران مهیا کنند. ناظران حق دخالت در امور داوری را ندارند اما اغماض در گزارش، باعث ایجاد مشکل در تربیت بازیکنان خواهد شد.

داورزنی تاکید کرد: همه اعضای خانواده والیبال از رئیس فدراسیون، مسئولین، روسای کمیته ها، داوران، ناظران، مربیان، بازیکنان و… باید اطلاعات خود را به روز کنند. آئین نامه و مقررات مسابقات، هر ساله نسبت به شرایط جوامع، تغییر می کند و ناظران و داوران باید با مطالعه از این تغییرات آگاه شوند.

وی در سرانجام با بیان اینکه والیبال نمی تواند به دلیل وجود ویروس کووید 19 متوقف شود، گفت: باید شرایط را برای ادامه رشد این رشته ورزشی فراهم کرد و حتی سرعت حرکت قطار والیبال را افزایش دهیم. برای رشد و بالندگی والیبال کشور، نیاز به همراهان باانگیزه داریم و اگر کسی این شرایط را ندارد، کنار بکشد تا باعث کندی سرعت رشد دیگران در والیبال نشود. اگر کسی به هر دلیلی نمی تواند والیبال را همراهی کند، باید میدان را باز کند تا دیگران همراهی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1305

به "والیبال متوقف نمی شود، برای بالندگی نیازبه همراهان باانگیزه داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال متوقف نمی شود، برای بالندگی نیازبه همراهان باانگیزه داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید