نواک مسئول روابط روسیه با اوپک می ماند

به گزارش مجله پیامک، الکساندر نواک با وجود اینکه از سمت وزیر انرژی به معاون نخست وزیر روسیه ارتقا پیدا نموده است اما نماینده اصلی مسکو در اوپک خواهد ماند و به دنبال ایجاد ثبات در شرایط نوسان بازار نفت است.

نواک مسئول روابط روسیه با اوپک می ماند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، در دومین تغییر و تحول سال جاری هیات دولت روسیه، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه الکساندر نواک را به مقام معاون نخست وزیر ارتقا داد. بدنبال ارتقای نواک به مقام معاون نخست وزیر، میشوستین روز دوشنبه پیشنهاد کرد نیکلای شولگینوف، مدیرعامل 69 ساله شرکت هیدروپاور راشیدرو وزیر انرژی گردد.

نواک 49 ساله از سال 2012 به عنوان وزیر انرژی روسیه فعالیت نموده و راهنمایی مذاکرات این کشور با اوپک را برعهده داشته و نقش مهمی در رسیدن به توافق جهانی کاهش فراوری نفت در سال 2016 ایفا کرد. از آن موقع همه گیری ویروس کرونا باعث کاهش شدید تقاضا برای سوخت و قیمت پایینتر نفت شده و در نهایت به محدودیت عرضه عمیقتر اوپک و متحدانش شامل روسیه منتهی شده است.

نواک در اولین اظهارات عمومی پس از انتصاب به مقام جدید گفت: وی به همراه شولگینوف بر استراتژی انرژی روسیه نظارت خواهد نمود.

مذاکرات اوپک پلاس درباره فراوری آینده در آستانه نشست 10 و 11 آذر وزیران این گروه، در مرحله حساسی قرار گرفته است.

یک منبع صنعتی که مایل نبود نامش فاش گردد، به رویترز گفت: نواک مسئول روابط با اوپک می ماند در حالی که شولگینوف احتمالا بر بخش نیرو نظارت خواهد نمود. نواک باید منافع مختلف فراوریکنندگان نفت روسیه شامل روس نفت که توسط ایگور سچین، یار نزدیک پوتین راهنمایی می گردد و لوک اویل به ریاست واگیت الکپروف را در نظر بگیرد.

این منبع مطلع گفت: شولگینوف ابزار اداری یعنی نفوذ سیاسی و ارتباطات برای برقراری توازن میان سچین و الکپروف را ندارد. یک منبع مطلع دیگر گفت: به نظر می رسد نواک که ارتباطات شخصی با بسیاری از سران اوپک دارد، در ابتدا به شولگینوف در ارتباط با اوپک یاری خواهد نمود.

یک منبع سوم گفت: ارتقای نواک به معنای آن است که از احترام بیشتری نزد مقامات اوپک برخوردار خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، شولگینوف از سال 1975 در صنعت نیروی برق فعالیت نموده و در سال 2015 مدیرعامل راشیدرو شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1309

به "نواک مسئول روابط روسیه با اوپک می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نواک مسئول روابط روسیه با اوپک می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید