ماهاتیر محمد: قدرت را واگذار می کنم اما نه پیش از نوامبر 2020

به گزارش مجله پیامک، ماهاتیر محمد امروز، سه شنبه متعهد شد که قدرت را به انور ابراهیم واگذار کند.

ماهاتیر محمد: قدرت را واگذار می کنم اما نه پیش از نوامبر 2020

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

ماهاتیر محمد، نخست وزیر 94 ساله مالزی در گفتگویی با خبرگزاری رویترز اظهار کرد، پیش از نشست کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی آسیا-پاسفیک (اَپک) در سال 2020 که مالزی میزبانی آن را بر عهده خواهد داشت، قدرت را واگذار نخواهد کرد اما پس از آن برای این کار آماده خواهد بود.

ماهاتیر در این باره گفت: من متعهد شده ام که قدرت را واگذار کنم و این کار را خواهم کرد اما فکر می کنم ایجاد تغییر درست پیش از نشست اپک مخرب خواهد بود.

وی با اشاره به اتهامات تعرض جنسی که اخیرا علیه انور ابراهیم، رییس حزب حاکم مالزی مطرح شده، اضافه نمود: من کناره گیری می کنم و قدرت را به او (انور ابراهیم) می سپارم. اگر مردم او را نمی خواهند به خودشان مربوط است اما من کاری که به آن متعهد شده ام را فارغ از هر اتهامی که مطرح شده، انجام خواهم داد. متعهد شده ام و به آن عمل خواهم کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال واگذاری قدرت در دسامبر 2020 گفت: وقتی زمانش فرا رسید این مساله را بررسی خواهیم کرد.

اگر چه ماهاتیر در کمپین انتخاباتی سال گذشته اش متعهد شد که قدرت را به انور واگذار کند، بعدها اظهار کرد که برای جبران آسیب هایی که در دوران نخست وزیر پیشین به مالزی وارد شده، به زمان بیشتری نیاز دارد.

کوالالامپور طی روزهای آینده میزبان نشستی خواهد بود که رهبران ایران، پاکستان، ترکیه و دیگر کشورهای مسلمان را گردهم خواهد آورد. ماهاتیر در این باره گفت، این نشست بر مسائلی از جمله اتهام سوء استفاده از حقوق مسلمانان اویغور در سین کیانگ متمرکز خواهد بود اما چشم انداز اقدام جهان اسلام در این زمینه محدود خواهد بود.

ماهاتیر اظهار کرد: موضع گیری یک چیز است و انجام کاری که بتواند این شرایط را بهبود ببخشد چیز دیگری است. وقتی موضع گیری می کنیم که نتیجه اش اعمال فشار بیشتر باشد ولی این کار برای ما نتیجه خوبی نخواهد داشت.

او در گذشته نیز گفته بود، چین بسیار قدرتمند است و نمی توان آن را بر سر مساله سین کیانگ به چالش کشید.

این نخست وزیر در خصوص جلسات استماع کشتار مسلمانان روهینگیا در دیوان کیفری بین المللی نیز ابراز امیدواری کرد که اتهام نسل کشی به رسمیت شناخته و پذیرفته شود.،ایسنا

بیشتر بخوانید،جزئیات محاکمه نخست وزیر سابق مالزی به اتهام فساد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 645

به "ماهاتیر محمد: قدرت را واگذار می کنم اما نه پیش از نوامبر 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهاتیر محمد: قدرت را واگذار می کنم اما نه پیش از نوامبر 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید