ماسک تجزیه پذیری که پس از کاشته شدن جوانه می زند!

به گزارش مجله پیامک، از زمانی که مردم سراسر دنیا آغاز به استفاده از ماسک به عنوان وسیله ای ضروری در طول همه گیری کووید-19 کردند اثرات این موضوع ناراحت کننده در خیابان ها، ساحل ها و اقیانوس ها قابل مشاهده است. با توجه به میزان مصرف ماسک و از آن جایی که هیچ دستورالعملی برای بازیافت آن وجود ندارد، موضوع پسماند ماسک ها از مواد پلاستیکی نیز نگران کننده تر شده است.

ماسک تجزیه پذیری که پس از کاشته شدن جوانه می زند!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، درچنین زمان هایی، راه چاره های سازگار با محیط زیست برای حل این مسائل که به سرعت در حال گسترش هستند مورد احتیاج است. به عنوان مثال یک ماسک مبتکرانه جدید که توسط ماریان دی گروت(Marianne De Groot) طراح شرکت هلندی Pons Ontwerp یک ماسک زیست تجزیه پذیر به نام ماری بی بلوم(Marie Bee Bloom) ساخته است.

تمام بخش های این ماسک زیست تجزیه پذیر است

ایده ماسک های زیست تجزیه پذیر زمانی ایجاد شد که طراح آن ماسک های مصرف شده را در گوشه و کنار خیابان، در میان زباله ها و روی شاخه های درختان دید.

این ماسک منحصر به فرد از لایه های کاغذ برنج ساخته شده است که می توان پس از مصرف آن را دفن کرد. این ماسک ها با ترکیبی از بذر گل های چمنزار هلندی پر شده است که در شرایط مناسب جوانه زده و رشد می نمایند. این ماسک کاملا با محیط زیست سازگار است. کش های گوش آن از رشته های پشمی ساخته شده که با استفاده از یک گیره که از جعبه تخم مرغ آمده می توان اندازه آن ها را تنظیم کرد و حتی چسب های به کار برده شده در این ماسک برای اتصال بخش های مختلف آن از نشاسته سیب زمینی ساخته شده است.

اگرچه این ماسک از نظر تجزیه پذیری و بازیافت امیدوار نماینده است اما از نظر ایمنی قابل اطمینان نیست و نمی توان مطمئن بود که از انتقال ویروس کووید-19 جلوگیری کند. بر طبق گزارش ها این ماسک هنوز از نظر ایمنی آزمایش نشده است اما این ماسک هنوز سمبلی برای صنایع است تا تجزیه پذیری را در محصولاتشان مورد نظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1530

به "ماسک تجزیه پذیری که پس از کاشته شدن جوانه می زند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک تجزیه پذیری که پس از کاشته شدن جوانه می زند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید