لاوروف: اعتراضات ایران نتیجه سیاستهای آمریکا بود

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در کنفرانس گفتگوهای مدیترانه ای در ایتالیا، اعتراضات اخیر در ایران را نتیجه سیاست های آمریکا خواند و در سخنرانی خود در کنفرانس مدیترانه آمریکا را متهم کرد که با سیاست های خود سبب ایجاد اعتراض در ایران شده و این اعتراض ها حاصل سیاستی است که آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است.

لاوروف: اعتراضات ایران نتیجه سیاستهای آمریکا بود

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

وزیر خارجه روسیه با ذکر اینکه مسائل ایران بسیار جدی است، تاکید کرد: این مسائل را آمریکا بوجود آورده است زیرا که آمریکایی ها به طورغیرقانونی تحریم هایی را علیه این کشور اعلام کرده اند، از توافق هسته ای با ایران خارج شده اند و همه طرفین از جمله ایران را مجبور به اجرای آن می کنند.

لاوروف در ادامه صحبت های خود تاکید کرد: من حتی نمی دانم چگونه این موضوع را توصیف کنم، این یک نوع پوچی و یک رویکرد کاملا سورئالیستی است. آنها همه را از اجرای قطعنامه شورای امنیت، که خودشان آن را بی اعتبار اعلام کرده اند، منع می کنند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه صحبت های خود سیاست آمریکا در قبال ایران را شبیه سیاست این کشور در ونزوئلا دانست و گفت: اگر برنامه آمریکا ایجاد خفقان اقتصادی و تحریک نارضایتی مردم در ایران است، ما همین طرح را در مورد ونزوئلا مشاهده می کنیم.

به گفته وزیر خارجه روسیه اقداماتی چون سرزنش کردن حکومت، در همه جا و همه چیز و در عین حال ایجاد یک محاصره اقتصادی، توقیف حساب ها، سرقت ذخایر طلا و ... بیشتر شبیه سیاستی است که ایالات متحده آمریکا در قبال ونزوئلا اتخاذ کرده است.

لاوروف در تشریح مواضع روسیه در این مورد تاکید کرد که کشورش همچنان به حل مسائل از طریق گفتگوی فراگیر اعتقاد دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 631

به "لاوروف: اعتراضات ایران نتیجه سیاستهای آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: اعتراضات ایران نتیجه سیاستهای آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید