اعزام برون مرزی تیم المپیکی شمشیربازی اسلحه سابر بعد از یک سال

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران، جام جهانی شمشیربازی مجارستان آخرین رویدادی است که فدراسیون جهانی شمشیربازی برگزاری آن را برای کامل کردن سهمیه های تیمی المپیک توکیو مصوب نموده است. قرار بود این رقابت سال گذشته برگزار گردد که همه گیری ویروس کرونا، آن را برای یک سال به تعویق انداخت.

اعزام برون مرزی تیم المپیکی شمشیربازی اسلحه سابر بعد از یک سال

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

حالا فدراسیون جهانی شمشیربازی در تقویم 2021 خود برگزاری جام جهانی مجارستان را لحاظ نموده؛ اگرچه هنوز دعوت نامه حضور در آن برای کشورها ارسال نشده است. قرار است این رویداد هفته پایانی اسفندماه در بوداپست برگزار گردد. فدراسیون شمشیربازی ایران هم اعزام تیم ملی اسلحه سابر به این رقابت را در برنامه قرار داده است.

بدین ترتیب در صورتی که عاملی مثل کرونا باز هم نقش بازدارنده پیدا نکند و منجر به لغو جام جهانی مجارستان نگردد، اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران بعد از یک سالی که برای آنها فقط به تمرین داخلی و حضور یکی دو روزه در لیگ باشگاهی گذشت، یک اعزام برون مرزی خواهند داشت.

آخرین اعزام ملی پوشان اسلحه سابر مربوط به سال گذشته که حضور در مسابقات جام جهانی لهستان بخشی از آن بود. حضور در این رویداد با قطعی شدن سهمیه تیمی این اسلحه برای المپیک توکیو همراه بود. بعد از آن بود که جام جهانی ایتالیا به دلیل شیوع کرونا لغو شد و در ادامه هم آلمانی ها نتوانستند برگزارکننده این رقابت باشند. بدین ترتیب ملی پوشان کشورمان که بعد از مسابقات لهستان در اروپا ماندگار شده بودند فرصت حضور در این دو جام را از دست دادند. آنها در نهایت در جام جهانی لوکزامبورگ شرکت کردند و بعد از آن به ایران بازگشتند.

اینکه بعد از یک سال تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با چه ترکیبی در جام جهانی مجارستان شرکت خواهد داشت تعیین نیست اما قاعدتاً پیمان فخری سرمربی این تیم ترکیب اصلی تیمش را با المپیکی ها شکل می دهد.

در صورت برگزاری قطعی جام جهانی مجارستان، تکلیف هشتمین و آخرین تیم برای حضور در المپیک توکیو تعیین می گردد. تا به امروز و بر اساس رویدادهای انتخابی که تا سال گذشته به خاتمه رسیدند تیم های کره جنوبی، ایتالیا، مجارستان و آلمان به عنوان چهار تیم اول رنکینگ جهانی همراه با ایران، مصر و آمریکا به عنوان نمایندگان آسیا، آفریقا و آمریکا حضور خود در المپیک را قطعی کردند.

برای کسب سهمیه هشتم و آخر المپیک رقابت نزدیکی میان تیم های روسیه و فرانسه وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1492

به "اعزام برون مرزی تیم المپیکی شمشیربازی اسلحه سابر بعد از یک سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام برون مرزی تیم المپیکی شمشیربازی اسلحه سابر بعد از یک سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید