صنعت نفت آلبرتا به مذاکرات احیای بازار نفت ملحق می شود

به گزارش مجله پیامک، ایالت آلبرتا کانادا از شرکت در نشست احتمالی فوق العاده اوپک پلاس برای حل بحران بازار نفت خبرداد.

صنعت نفت آلبرتا به مذاکرات احیای بازار نفت ملحق می شود

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، جیسون کنی، نخست وزیر ایالت آلبرتای کانادا روز جمعه (15 فروردین ماه) گفت: سونیا سَوِج، وزیر انرژی آلبرتا با هدف حل جنگ جهانی قیمتی نفت در نشست فوق العاده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس، شرکت و سعی می کند چگونگی نقش این استان را در یافتن راه حلی برای این مشکل بررسی کند.

کنی گفت: به دلیل شرایط جغرافیایی خود نمی توانیم نقش تاثیرگذاری بر قیمت های جهانی داشته باشیم. اما اگر برای متوقف کردن این بحران نیاز به تلاش بیشتری باشد، ما قادر به ایفای نقش هستیم.

وی، عربستان و روسیه و سرازیر شدن سیل آسای نفت این دو کشور به بازار را مقصر اصلی سقوط قیمت نفت دانست و اضافه نمود: مذاکرات خود با مقام های ایالات متحده آمریکا درباره چگونگی محافظت از صنعت آمریکای شمالی در برابر اقدام روس ها و سعودی ها را ادامه داده است.

به گزارش شانا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز جمعه (15 فروردین ماه) ضمن تأکید بر ادامه تلاش های این کشور در سطح بین المللی برای کمک به حل بحران کنونی بازار نفت گفت: ما گفت وگوهای خود را با جامعه جهانی از جمله اوپک ادامه می دهیم.

ترودو اضافه نمود: می دانیم که این سطح پایین و فاجعه بار قیمت نفت بر اقتصاد بسکمک از مردم کانادا و بخش های نفتی این کشور اثر منفی می گذارد، بنابراین به تلاش های خود در سطح بین المللی ادامه می دهیم تا در تصمیم های سخت و توافق احتمالی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک تأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد که برای عبور از بحرانی کنونی در زمینه سلامت و اقتصاد باید همکاری در سطح جهانی باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 940

به "صنعت نفت آلبرتا به مذاکرات احیای بازار نفت ملحق می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت نفت آلبرتا به مذاکرات احیای بازار نفت ملحق می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید