زنان روستایی در توسعه روستایی نقش بی بدیلی دارند

به گزارش مجله پیامک، محمود محمودی در تبادل نظر با خبرنگاران اظهارداشت: نقش زنان روستایی در توسعه روستایی و رشد کشاورزی بسیار معین کننده و حیاتی است و باید تقویت گردد.

زنان روستایی در توسعه روستایی نقش بی بدیلی دارند

وی بیان نمود: شرکت تعاونی روستایی زنان در بوئین زهرا در سال 1386 به ثبت رسیده و در حال حاضر با 104 عضو در 20 روستای بوئین زهرا فعالیت می نماید.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: عمده فعالیت های بازرگانی این تعاونی را پرورش زنبورعسل و فراوری عسل، پخت نان محلی و شیرینی به صورت سنتی، بسته بندی سبزیجات خشک به صورت سنتی، تهیه عرقیجات و رب انار است.

محمودی با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات و عملکرد شرکت تعاونی زنان عطر کوثر بوئین زهرا توضیح داد: سال جاری این تعاونی در سیزدهمین جشنواره آش ایرانی در زنجان، نمایشگاه و جشنواره عرضه پسته و صنایع دستی، نمایشگاه پائیزه فراوریات خود را عرضه کردند.

وی اضافه کرد: طرح کشت زعفران از اقدامات پیشروانه این تعاونی است.

محمودی یادآورشد: شرکت های تعاونی روستایی زنان از تشکل های فعال در مناطق روستایی هستند کههدف آنها توانمند سازی زنان روستایی برای خود یاری و همیاری آگاهانه و یاری به بهبود مستمر وضعیت زندگی است.

محمودی بیان نمود: ساماندهی فعالیت کشاورزی زنان روستایی در سایه تشکیل تعاونی ها سبب تخصیص درآمد تعیین این افراد شده و امنیت شغلی آنها را فراهم می نماید.

وی گفت: سازماندهی فعالیت های زنان روستایی در قالب یک تشکل با هدف ارتقاء دانش و مهارت آنان، تسهیل دسترسی زنان به امکانات، اعتبارات و نهاده ها، ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و افزایش مشارکت آنان درفعالیت های توسعه ای و در نهایت توانمندی زنان روستایی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 154

به "زنان روستایی در توسعه روستایی نقش بی بدیلی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان روستایی در توسعه روستایی نقش بی بدیلی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید