رئیس جمهور موقت بولیوی خواهان استعفای کابینه شد

به گزارش مجله پیامک، رئیس دولت موقت بولیوی در پی استعفای اعتراضی یکی از وزرایش خواهان استعفای تمام وزرا شد تا بتواند کابینه ای یک دست را تا زمان انتخابات رهبری کند.

رئیس جمهور موقت بولیوی خواهان استعفای کابینه شد

به گزارش گروه بین الملل مجله پیامک، جنین آنز رئیس دولت کودتای بولیوی از وزرای کابینه خود درخواست کرد استعفای خود را اعلام نمایند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهور بولیوی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام نمود پس از آن که وزرا استعفا دادند، پست های خالی هرچه سریع تر مجدداً با افراد جایگزین پر خواهد شد تا در آستانه انتخابات در فعالیت های دولت خللی وارد نشود.

آنز علی رغم آن که پیش تر گفته بود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد و تنها ریاست دولت موقت را برعهده خواهد داشت، آدینه شب در مراسمی در شهر لاپاز اعلام نمود در انتخابات حضور پیدا می نماید.

این اقدام آنز واکنش ها و نقدها فراوانی را در پی داشت. رکسانا لیزاراگا وزیر ارتباطات دولت موقت بولیوی، در اعتراض به این تصمیم آنز، از مقام خود استعفا کرد.

اوو مورالس اولین رئیس جمهور بومی بولیوی، پاییز سال جاری و در حالی که برای بار چهارم در انتخابات پیروز شده بود، از سوی احزاب مخالف به تقلب متهم شد و در نهایت با تهدید ارتش بولیوی و تحت فشار کشور های غربی، مجبور به ترک کشورش شد. او دو ماه پیش از آرژانتین پناهندگی سیاسی دریافت کرد.

از آن موقع، دولت کودتای بولیوی به ریاست آنز که از نوادگان استعمارگران اولیه بولیوی است، اعتراضات مردم را با سرکوب و خشونت پاسخ داده است و کشتار بومیان این کشور را بار دیگر احیا نموده است.

شمار آمار رسمی کشته شدگان در بولیوی از شروع اعتراضات به بیش از 30 نفر رسیده است. همچنین ده ها نفر مفقود، بیش از 700 تن زخمی و نزدیک به هزار نفر بازداشت شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 777

به "رئیس جمهور موقت بولیوی خواهان استعفای کابینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور موقت بولیوی خواهان استعفای کابینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید