نامزد صدر اعظمی احزاب متحد مسیحی آلمان در بین هم حزبی هایش هم محبوبیت ندارد

به گزارش مجله پیامک، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که حدود پنج ماه مانده تا انتخابات پارلمانی آلمان، آرمین لاشت، نامزد صدر اعظمی اتحادیه احزاب متحد مسیحی با توجه به نظر سنجی ها شرایط بدی داشته و حتی در بین هم حزبی هایش هم محبوبیت ندارد.

نامزد صدر اعظمی احزاب متحد مسیحی آلمان در بین هم حزبی هایش هم محبوبیت ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که آرمین لاشت، نامزد صدر اعظمی از اتحادیه احزاب متحد مسیحی حتی در بین هواداران حزب خود هم محبوبیتی ندارد.

چند روز پیش جنگ قدرت برای تصاحب نامزدی صدر اعظمی آینده آلمان در اتحادیه احزاب متحد مسیحی انتها یافته و آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی برای این منظور انتخاب شد. اما نتایج نظر سنجی های اخیر نشان می دهد که دوران سختی در انتظار وی است.

تا انتخابات پارلمانی آلمان که در 26 سپتامبر (چهارم مهرماه) برگزار می گردد حدود 5 ماه بیشتر باقی نمانده است و نتایج نظر سنجی ها از شرایط بد رئیس حزب دموکرات مسیحی خبر می دهند.

نتایج جدیدترین نظر سنج موسه سیوی که به سفارش هفته نامه اشپیگل اجرا شده است نشان می دهد که لاشت در بین هواداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم محبوبیتی ندارد و تنها حدود یک چهارم هواداران این اتحادیه انتخاب لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان را انتخاب درستی ارزیابی می نمایند.

بر این اساس دلسردی در بین هواداران احزاب متحد مسیحی بیشتر از افراد دیگری است که در این نظر سنجی شرکت نموده اند. در بین همه شرکت نمایندگان 66 درصد وی را انتخاب نادرستی می دانستند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان داد که اگر شهروندان مستقیما می توانستند صدر اعظم خود را انتخاب نمایند تنها 11 درصد به آرمین لاشت رای می دانند. 30 درصد به آنالنا بائر بوک، نامزد صدر اعظمی از حزب سبز و 17 درصد هم به اولاف شولتز، نامزد صدر اعظمی از حزب سوسیال دموکرات رای می دادند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که حتی در بین هواداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم تنها 25 درصد مستقیما لاشت را به عنوان صدر اعظم آینده آلمان می خواهند.

در حالی که در بدنه حزب دموکرات مسیحی، مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، رهبران و مسئولان این حزب چند روز پیش در همایش مجازی خود رای به نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

مقامات حزب سبز آلمان هم چند روز پیش به اتفاق آراء، آنالنا باربوک را به عنوان نامزد صدر اعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

اولاف شولتز که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

انتخابات سراسری آلمان در پاییز آینده برگزار خواهد شد و با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد شروع دوره ای جدید باشد.

مرکل اعلام نموده که در دور بعد نامزد صدر اعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1624

به "نامزد صدر اعظمی احزاب متحد مسیحی آلمان در بین هم حزبی هایش هم محبوبیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد صدر اعظمی احزاب متحد مسیحی آلمان در بین هم حزبی هایش هم محبوبیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید