در مقطع ابتدایی با چالش هایی روبرو هستیم

به گزارش مجله پیامک، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه دوره ابتدایی بستر مناسبی برای شناسایی استعداد های درخشان است از عدم انجام اقدام عملی برای استعدادسنجی دانش آموزان در این مقطع تحصیلی مهم انتقاد کرد.

در مقطع ابتدایی با چالش هایی روبرو هستیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران مهدی اسماعیلی، در خصوص اظهارنظر مدیرکل اسبق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه اقدام نظام مندی در دوره ابتدایی برای شناسایی استعداد ها انجام نشده و تنها در حد طرح شهاب بوده است، گفت: دوره ابتدایی پایه و اساس نظام تحصیلی کشور است و اگر بتوانیم این دوره را به خوبی پایه ریزی کنیم، طبیعی است که مراحل بعدی آموزشی با شکوفایی استعداد های درخشان همراه خواهند شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته ما در دوره ابتدایی با چالش هایی هم روبرو هستیم، اما گام خوبی که برای این دوره برداشته شد، این بود که نظام آموزشی در این مقطع توصیفی است.

وی توضیح داد: نظام توصیفی محور این است که به تمام آموزش های ارائه شده به دانش آموزان و تغییر رفتار آن ها توجه می گردد به گونه ای که وقتی در مدارس حاضر می شوند باید روابط اجتماعی صحیح و حتی آداب و رسوم هر منطقه را نیز آموزش ببینند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: اجرای دوره آموزش ابتدایی باید با دقت و حساسیت خاصی صورت بگیرد و این مهم حتی در جذب نیروی معلم با تجربه برای فعالیت در این دوره هم اهمیت دارد، تاجاییکه باید از بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان انتخاب شوند تا از تخصص لازم در این حوزه برخوردار باشند و بتوانند در این دوره استعدادسنجی نمایند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: البته این امر صحیحی است که تا به امروز اقدام عملی برای استعدادسنجی دانش آموزان انجام نشده است، ضمن اینکه نباید معین استعداد های درخشان تنها برمبنای معدل و پاسخگویی به سوالات محدودی که در این زمینه معین شده ملاک عمل قرار گیرد، بلکه ضروری است استعداد های دانش آموزان در حوزه های مختلف مورد سنجش قرار گرفته و هر کدام از آن ها که توانست در تمام این موارد نمره قابل قبولی را کسب کند به مدارس خاص تیزهوشان راهنمایی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1113

به "در مقطع ابتدایی با چالش هایی روبرو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مقطع ابتدایی با چالش هایی روبرو هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید