درخواست هند از شبکه های اجتماعی، حذف کلمه شاخه هندی کرونا

به گزارش مجله پیامک، وزارت فناوری اطلاعات هند از تمام شبکه های اجتماعی خواسته تا هرگونه محتوایی درباره نسخه هندی ویروس کرونا را حذف نمایند.

درخواست هند از شبکه های اجتماعی، حذف کلمه شاخه هندی کرونا

سازمان جهانی بهداشت در 11 می خاطرنشان کرد شاخه ویروس کرونای B.1.617 که نخستین بار در هند کشف شد، یک نسخه نگران نماینده است.

یک روز بعد دولت هند با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد گزارش های رسانه ای که در آنها اصطلاح نسخه هندی به کار رفته بدون پایه و اساس هستند و سازمان جهانی بهداشت این شاخه را فقط با نام B.1.617 دسته بندی نموده است.

وزارت فناوری اطلاعات هند در نامه ای به شرکت ها خواسته تمام محتوایی را که در آن از اصطلاح شاخه هندی ویروس کرونا استفاده یا به آن اشاره شده است، را حذف نمایند. در بخشی از این نامه آمده است: این امر کاملاً اشتباه است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، از نظر علمی چنین شاخه ای از Covid-19 وجود ندارد. WHO در هیچ یک از گزارشات خود اصطلاح نسخه هندی را با نوع B.1.617 ویروس کرونا مرتبط ننموده است.

یک مقام دولتی ارشد هند فاش کرد این نامه یک پیغام واضح و صریح دارد و به معنای آن است که اشاره به نسخه هندی اشتباه است و به کشور صدمه می زند.

اما به گفته مدیر ارشد یک شبکه اجتماعی ردیابی و حذف تمام محتوا با این اصطلاح کار سختی است زیرا صدها هزاران پست با این ویژگی وجود دارد. همچنین چنین اقدامی به سانسور مبتنی بر کلید واژه منجر می گردد.

این درحالی است که از مدتی قبل شیوه کنترل شیوع ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته و از توئیتر خواسته شده بود تا محتوای انتقادی در این خصوص را حذف کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1651

به "درخواست هند از شبکه های اجتماعی، حذف کلمه شاخه هندی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست هند از شبکه های اجتماعی، حذف کلمه شاخه هندی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید