خطیب زاده: مرزهای ایران با افغانستان در آرامش و امنیت است

به گزارش مجله پیامک، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که مرزهای ایران با افغانستان در آرامش و امنیت است و ناامنی در مرزها وجود ندارد.

خطیب زاده: مرزهای ایران با افغانستان در آرامش و امنیت است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط مرزها و گذرگاه های مرزی با افغانستان پس از تحولات اخیر در مرز گفت: مرزهای جمهوری اسلامی ایران به همت مرزبانان غیور کشورمان در آرامش و امنیت بوده و ناامنی در مرزهای کشورمان با افغانستان وجود ندارد.

ورود تعدادی از کارکنان افغانستانی به داخل خاک ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با توجه به درگیری های رخ داده در گمرکات اسلام قلعه و ابونصر فراهی در داخل خاک افغانستان تعدادی از کارکنان افغانستانی به داخل خاک ایران آمده اند.

خطیب زاده تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران وفق قوانین و مقررات و بر اساس قراردادهای مرزی با افغانستان و در چارچوب حسن همجواری، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش فارس، فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال شرق کشور هم در بازدیدی که صبح امروز از منطقه دوغارون داشت، گفت: هیچ مسئله ای در امنیت مرزهای ایران وجود ندارد و در حال حاضر تمامی مرزهای شرقی و مشترک ایران با افغانستان در امنیت کامل است. (اینجا بخوانید)

گفتنی است روز گذشته گمرک اسلام قلعه در مجاورت مرز ایران (شهرستان تایباد) به تصرف طالبان درآمد و تعدادی از سربازان پاسگاه اسلام قلعه و کارمندان گمرک افغانستان با ترک محل کار خود، ضمن متواری شدن به سمت مرز ایران، اسحله و تجهیزات انفرادی خود را به نیروهای مرزبانی و ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل داده و وارد خاک ایران شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1729

به "خطیب زاده: مرزهای ایران با افغانستان در آرامش و امنیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: مرزهای ایران با افغانستان در آرامش و امنیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید