خبرنگاران تیم بوشهر به نمایندگی از ایران درکنفرانس ستاره شناسی آرژانتین شرکت کرد

به گزارش مجله پیامک، بوشهر-خبرنگاران- تیم 2 نفره ستاره شناسی رصدخانه و پژوهش سرای مهر بوشهر، با پروژه سینا به عنوان نماینده ایران در کنفرانس بین المللی آرژانتین، شرکت کرد.

خبرنگاران تیم بوشهر به نمایندگی از ایران درکنفرانس ستاره شناسی آرژانتین شرکت کرد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، دبیر کانون نجوم دانشگاه خلیج فارس روز سه شنبه به رسانه ها گفت: این کنفرانس از مهم ترین محورهای سند راهبردی اتحادیه بین المللی ستاره شناسی در حوزه آموزش و میراث دوران بیگ دیتا در ستاره شناسی است.

مهدی رکنی افزود: همچنین این کنفرانس مورد تایید و حمایت اتحادیه بین المللی ستاره شناسی (IAU) است و در فاز نخست 21 کشور دنیا برای مشارکت در آن اعلام آمادگی نموده اند.

وی افزود: ژاپن ، برزیل، اسپانیا، رومانی، پرتغال،آرژانتین، شیلی و قطر از جمله کشورهای حاضر در این رویداد بین المللی هستند.

دبیر کانون نجوم دانشگاه خلیج فارس مطرح کرد: سینا مهم ترین پروژه دنیای ستاره شناسی است که در قالب آن دانش آموزان در انجام پروژه های دنیای با هم مشارکت دارند.

رکنی گفت: این سمپوزیم علمی از امروز شروع می گردد و تا 22 آذرماه جاری به میزبانی کشور آرژانتین ادامه دارد و ایران در 2 بخش آموزش و پوستر در این کنفرانس شرکت دارد.

وی یادآورشد: در بخش آموزش به عنوان مدرس بین المللی ستاره شناسی مبحث عدسی گرانشی در خورشید گرفتگی را برای معلمان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا تدریس می کنم و در بخش پوستر پروژه دنیای سینا توسط حسن باغبانی رئیس اتحادیه ستاره شناسی معلمان ایران تشریح می گردد.

تیم ایران متشکل از حسن باغبانی رئیس اتحادیه ستاره شناسی معلمان ایران و مهدی رکنی مدرس بین المللی ستاره شناسی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1384

به "خبرنگاران تیم بوشهر به نمایندگی از ایران درکنفرانس ستاره شناسی آرژانتین شرکت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تیم بوشهر به نمایندگی از ایران درکنفرانس ستاره شناسی آرژانتین شرکت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید