فراوری ماسک مخصوص ناشنوایان

به گزارش مجله پیامک، این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک نمایند که ماسک به صورت دارند، چون دهان آنان کاملا پوشیده می گردد. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک هایی فراوری نموده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.

فراوری ماسک مخصوص ناشنوایان

ماسک های لارنس جلوی دهان یک پنجره شفاف دارد

یک دانشجو در کنتاکی به ساخت ماسک هایی برای ناشنوایان و کم شنوایان آغاز نموده تا از آنان در مقابل انتشار ویروس کرونا حفاظت کند. اشلی لارنس در شبکه اجتماعی فیسبوک درباره این ماسک شرح داد و گفت: ماسک های عادی مناسب ناشنوایان نیستند چرا که لب های فرد را پوشانده و اگر افراد زبان اشاره بلد نباشند، برقراری ارتباط به وسیله لب خوانی از بین می رود.

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک نمایند که ماسک به صورت دارند، چون دهان آنان کاملا پوشیده می گردد. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک هایی فراوری نموده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.

پست فیسبوکی این دانشجو می گوید: درست قبل از همه گیری بیماری این ماسک فراوری و به مرحله تجاری رسید تا به ناشنوایان یاری کند که دهان پزشک معالج را برای لب خوانی مشاهده نمایند. به دلیل کمیاب شدن ماسک، همه آغاز کردند به ساختن ماسک برای استفاده شخصی خود شان، و من هم فکر کردم: چرا برای همه درست نکنم؟

او خطاب به فرماندار کنتاکی اضافه کرد: فرماندار اندی بشیر، این گونه ما در خانه سالم می مانیم.

لارنس از روز دوشنبه که این ماسک را روی فیسبوک پست کرد، درباره ساخت آن بروزرسانی نموده و گفته از نحوه پاسخ دهی مردم به این ماسک ها کاملا تحت تاثیر قرار گرفته است.

او گفت: ما الگوی ساخت ماسک را طوری تغییر دادیم که ساختنش راحت تر باشد. باعث خوشحالی ماست که برای شما هم ماسک بسازیم و یا الگوی ساختش را برایتان بفرستیم تا خودتان بسازید! ما همه کنتاکی هستیم.

پست فیسبوکی لارنس صد ها بار اشتراک گذاری شد و نظر دریافت کرد و مردم از این ایده تقدیر کردند. یک نفر درباره آن اینطور نظر داد: من حقیقتا عاشق این شدم! من مشکل شنوایی دارم و اگر پزشکان از این نوع ماسک استفاده نمایند یاری بزرگی به من می گردد.

او اضافه کرد: من هرگز وقتی افراد ماسک به صورت دارند، قادر به درک حرفهایشان نیستم. یک نفر دیگر گفت: فوق العاده است، عالی است! احتیاج زیادی به این ماسک وجود دارد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 912

به "فراوری ماسک مخصوص ناشنوایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ماسک مخصوص ناشنوایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید