فراوری انبوه لباس های نانویی آنتی باکتریال در دستور کار شرکت های فناور کشور

به گزارش مجله پیامک، یکی از شرکت های با سابقه در حوزه نساجی پس از دریافت گواهی نانومقیاس، اقدام به فراوری انبوه لباس های نانویی آنتی باکتریال با استفاده از اکسیدروی نموده است.

فراوری انبوه لباس های نانویی آنتی باکتریال در دستور کار شرکت های فناور کشور

به گزارش مجله پیامک، یکی از شرکت های با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در صنعت پوشاک، فراوری انبوه لباس راحتی آنتی باکتریال نانویی خود را شروع نموده و تاکنون 2 تُن از این محصولات فراوری شده و آماده عرضه به بازار است.

دراین لباس ها از نانوساختارهای اکسیدروی برای ایجاد خاصیت آنتی باکتریال استفاده شده است. اکسیدروی نسبت به دیگر مواد و ترکیبات رایج برای ایجاد خواص آنتی باکتریال از مزیت هایی برخوردار است از جمله آنکه این ماده نسبت به نقره که رنگی است، کاملا سفید بوده و برای فراوری لباس های سفید، مسئله ای ایجاد نمی کند ضمن آنکه ایمنی نانوساختارهای اکسید روی نسبت به مواد حاوی نقره بیشتر است.

از سوی دیگر مزیت های صادراتی محصولات نساجی را تضمین می نمایند؛ چراکه به دلیل وجود استانداردهای سخت گیرانه در اروپا، این محققان به دنبال فناوری بودند که بتوانند ملزومات صادرات به اروپا را به دست آورند و در یکی از استانداردهای مهم اتحادیه اروپا برای ایجاد خواص آنتی باکتریال از اکسیدروی نام برده شده است.

به گفته علی مهرابی قراملکی، مدیرعامل این شرکت فراوریی، محصولات فراوریی ایرانی به عربستان صادر شده است و برای صادرات محصولات نانویی برنامه های صادراتی در نظر گرفته که یکی از آن بسته بندی مناسب است به همین دلیل برای محصولات نانویی به دنبال بسته بندی های ویژه ای هستند تا بتوانند عرضه پیروز تری در بازار داخل و خارج از کشور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 382

به "فراوری انبوه لباس های نانویی آنتی باکتریال در دستور کار شرکت های فناور کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری انبوه لباس های نانویی آنتی باکتریال در دستور کار شرکت های فناور کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید