بسته جدید اعزام 100 هزار کارجو به خارج، کارجویان 4 رشته آماده باشند

به گزارش مجله پیامک، علی ربیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته ذهنیت خوبی از اعزام نیروی کار ایران به خارج از کشور نبود و این موضوع یک نوع پدیده منفی در مهاجرت تلقی می شد، گفت: مطالعات نشان می دهد در حال حاضر سهم مناسبی از بازارهای کار بین المللی نداریم.

بسته جدید اعزام 100 هزار کارجو به خارج، کارجویان 4 رشته آماده باشند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از این مسئله ناشی از تحریم ها است، گفت: بخشی نیز ایران هراسی بوده است. ما در این زمینه در گام اول در کوشش هستیم تا کاریابی های خصوصی را توسعه دهیم که البته طی سال های گذشته کاریابی های غیرقانونی نیز به موضوع اعزام نیروی کار به خارج ضربه زده است به نحوی که آنها برخی نیروها را به خارج اعزام کردند که دارای مهارت کافی نبودند.

ربیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازرسی ها در این بخش تقویت شده است، گفت: برای اینکه نیروی کار ایرانی بتواند در خارج از کشور توانمندی های مناسبی برای عرضه داشته باشد، سایتی را برای این موضوع طراحی کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای یک برنامه از سوی فنی و حرفه ای در مقابل دیپلماسی مهارت اطلاع داد و اضافه کرد: همچنین با وزارت امور خارجه در زمینه فعال شدن سفرا برای مذاکره با کشورهای نیروپذیر مصاحبه شده است.

ربیعی از کوشش برای دعوت از وزرای کار کشورهای نیروپذیر به ایران اطلاع داد و اضافه کرد: در حال حاضر یک بخش از نیروی کار ایرانی در خارج کشور به صورت سنتی فعالیت می نمایند، بخشی هم به وسیله تفاهم نامه اعزام داریم. همچنین در امسال 2000 نیروی کار به خارج اعزام شدند، 4800 نفر هم به روش های دیگری رفته اند و به طور کلی در این بخش می توان آمار 5000 نفر را قابل تحقق دانست.

وی به وضع شناسنامه دار کردن نیروی کار ایرانی که بخشی از آن گواهینامه های شغلی است، اشاره نمود و اضافه کرد: تا نیمه سال 94 برنامه ریزی شده 100 هزار نیروی کار به خارج کشور اعزام شوند که در حال آماده سازی تمهیدات آن هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود زمینه اشتغال نیروی کار ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای جنوب غربی، اقیانوسیه، استرالیا، کانادا و اروپا اطلاع داد و گفت: همچنین رشته های پرستاری، صنعت ساختمان، نفت و گاز، پتروشیمی و فنی و مهندسی آماده اعزام نیروی کار به خارج هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 448

به "بسته جدید اعزام 100 هزار کارجو به خارج، کارجویان 4 رشته آماده باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته جدید اعزام 100 هزار کارجو به خارج، کارجویان 4 رشته آماده باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید