استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد در خانه های هلال

به گزارش مجله پیامک، تهران (پانا) - رئیس کمیته امداد گفت با همکاری جمعیت هلال احمر، مددجویان کمیته امداد پس از دریافت آموزش های مقابله با بحران و بلایای طبیعی، به صورت داوطلب در خانه های هلال سراسر کشور مستقر می شوند.

استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد در خانه های هلال

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، در مراسم رونمایی از طرح یاس که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر برگزار گردید، اضافه نمود: طرح یاس در راستای توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد در ابعاد فرهنگی، روان شناختی و اجتماعی با همکاری جمعیت هلال احمد و کمیته امداد شروع شده است.

وی ادامه داد: در این طرح از ظرفیت جامعه مددجویی به عنوان نیروی امدادی و داوطلب در خانه های هلال سراسر کشور بهره گیری خواهد شد.

رئیس کمیته امداد اضافه نمود: جمعیت هلال احمر در قالب طرح یاس، ارائه آموزش های لازم به مددجویان در زمینه شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی و ساماندهی افراد در خانه های هلال را متعهد شده است.

وی افزود: پس از دریافت آموزش های لازم، از ظرفیت مددجویان امداد در هزار خانه هلال احمر در سراسر کشور در مواقع بحران با رویکرد ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری خانواده و جامعه محلی استفاده خواهد شد.

بختیاری بر نقش ارتقای فرهنگی مددجویان در فرآیند توانمندسازی تاکید نمود و گفت: این طرح با هدف افزایش عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین خانواده های تحت حمایت و همچنین ایجاد شبکه فعال مدیریت بحران اجرا می گردد.

رئیس کمیته امداد افزود: پس از دریافت آموزش های لازم، از ظرفیت مددجویان امداد در هزار خانه هلال احمر در سراسر کشور در مواقع بحران با رویکرد ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری خانواده و جامعه محلی استفاده خواهد شد.

وی همزمانی شروع طرح یاس با سالروز ورود کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) به سرزمین ایران را موجب مبارکی این طرح مطرح کرد و اضافه نمود: از آذرماه فرآیند شناسایی و معرفی داوطلبان به هلال احمر شروع خواهد شد و امیدواریم در ماه های شروعین سال 1400 شاهد حضور مددجویان آموزش دیده کمیته امداد در خانه های هلال باشیم.

بختیاری همکاری با جمعیت هلال احمر را موجب برکت کار امداد دانست و اظهار کرد: خدمات هلال در بحران ها چه در داخل کشور و چه در صحنه های بین المللی، محوری و پیروز و مایه سربلندی کشورمان بوده است و کمیته امداد نیز همچون جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات خود به نیازمندان هیچ خط و مرزی نمی شناسد.

در این مراسم همچنین کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر به ظرفیت مددجویان کمیته امداد در حوزه های مختلف اشاره نمود و گفت: هلال احمر در تمام مناطقی که دهیاری وجود داشته باشد اقدام به تأسیس خانه هلال نموده و در حال حاضر حدود 1500 خانه هلال در سراسر کشور دایر است که امیدواریم بتوانیم از استعداد مددجویان امداد در این طرح استفاده کنیم.

وی اجرای طرح یاس را در راستای ترویج خدمات داوطلبانه و بالا بردن توان افزایی جامعه توصیف کرد و اضافه نمود: مهارت آموزی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد با رویکرد افزایش توان جامعه محلی، روستاییان و ساکنان حاشیه شهرها، از جمله اهداف اجرای این طرح است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1307

به "استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد در خانه های هلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد در خانه های هلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید