استفاده از فناوری فضایی در مدیریت بلایای طبیعی آموزش داده می گردد

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل (UNOOSA) با همکاری مرکز آموزش فناوری و علوم فضایی آسیا و اقیانوسیه (CSSTEAP) دوره های کوتاه مدت آموزشی مجازی (MOOC) را با عنوان برنامه های مکان محور در مدیریت مخاطرات طبیعی برای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه به صورت رایگان برگزار می نماید.

استفاده از فناوری فضایی در مدیریت بلایای طبیعی آموزش داده می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

این دوره آموزشی فرصت مناسبی برای کسانی است که می خواهند توانایی های خود را در رابطه با استفاده از نرم افزارهای مرتبط با علوم و فنون فضایی برای مدیریت مخاطرات طبیعی افزایش دهند. این دوره متشکل از دو بخش آموزشی پایه ای و پیشرفته هر کدام به مدت 12 ساعت است.

در بخش پایه ای تمامی متخصصانی که علاقه مند به افزایش آگاهی از آخرین فرایند چگونگی استفاده از فناوری های فضایی برای مدیریت و کنترل بلایای طبیعی هستند، می توانند حضور یابند.

این بخش شامل دو ماژول با محتوای آنالیز اجمالی مدیریت بلایای طبیعی (DRM) و ارتباط آن با فناوری های فضایی و سیستم های مشاهده زمین و مدیریت مخاطرات طبیعی است.

داوطلبان پس از اتمام این بخش می توانند وارد بخش پیشرفته شوند.

در بخش پیشرفته تمامی متخصصانی که علاقه مند به یادگیری مهارت های بیشتر در استفاده از فناوری های مکانی و رصد زمین در تمام مراحل مدیریت بلایا هستند، پس از گذراندن بخش پایه ای (به عنوان پیش احتیاج) در این بخش شرکت می نمایند.

بخش پیشرفته این دوره آموزشی شامل ماژول های سیستم های مشاهده زمین و نرم افزارهای پیشرفته برای مدیریت بلایا، سیستم مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با آب و هواشناسی، سیستم مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با زمین شناسی و سیستم مشاهده زمین و مخاطرات مرتبط با محیط زیست خواهد بود.

هر ماژول با خودارزیابی به خاتمه می رسد. پس از اتمام خودارزیابی شرکت نمایندگان به سایر بخش ها دسترسی پیدا خواهند کرد.

تمام سخنرانی ها و مطالب آموزشی به زبان انگلیسی خواهد بود.

داوطلبان پس از تکمیل هر کدام از بخش های پایه و پیشرفته گواهی دریافت می نمایند.

جزئیات بیشتر از برگزاری این دوره آموزشی در این لینک در دسترس است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1281

به "استفاده از فناوری فضایی در مدیریت بلایای طبیعی آموزش داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فناوری فضایی در مدیریت بلایای طبیعی آموزش داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید