آیا می توانیم از بیماران مبتلا به کرونا در خانه مراقبت کنیم؟

به گزارش مجله پیامک، فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه کرونا انواع خفیف ،متوسط و شدید دارد، شرایط مراقبت از بیمار کرونایی در خانه را تشریح کرد.

آیا می توانیم از بیماران مبتلا به کرونا در خانه مراقبت کنیم؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران از فارس، بیماری کرونا ویروس انواع مختلفی از نظر شدت بیماری دارد و همه بیماران کرونایی احتیاج به بستری در مراکز درمانی ندارند؛البته تنها پزشک معالج صلاحیت تشخیص اینکه بیمار بستری شده یا در خانه استراحت کند را ادارد.

سعید کلانتری، فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که چگونه از فرد مبتلا به کرونا نگهداری کنیم؟، گفت:کرونا می تواند خفیف، متوسط و شدید باشد. فرم خفیف بودن این بیماری را پزشک تشخیص داده و در صورت تشخیص خفیف بودن کرونا و با نظر پزشک فرد مبتلا به کرونا در خانه استراحت می نماید.

وی با اشاره به شرایط نگهداری بیمار کرونایی نوع خفیف در منزل، ادامه داد: باید این بیمار در خانه اتاق مجزا داشته باشد و این اتاق حتماً باید تهویه مناسب داشته و پنجره ای به بیرون داشته باشد. اگر فرد مبتلا به کرونا احتیاج به سرویس های بهداشتی و حمام داشت، باید برای خارج شدن از اتاق خود ماسک معمولی بزند و غذای خود را در همین اتاق مصرف کند تا علائم این بیماری رفع گردد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی یادآور شد: فردی که می خواهد از بیمار مبتلا به کرونا در خانه نگهداری کند، باید سالم ترین فرد در خانه بوده و سابقه بیماری نداشته باشد. این فرد باید هنگام مراجعه به اتاق بیمار یک ماسک معمولی زده و بعد از خارج شدن دست های خود را شسته و با محلول الکی آن را ضدعفونی کند.

کلانتری توضیح داد: روزی یکبار باید سرویس بهداشتی و حمام فردی که مبتلا به کروناست و از این مکان ها استفاده می نماید با محلول ضدعفونی نماینده یا همان وایتکس خانگی ضدعفونی گردد؛ ضمن اینکه لباس بیماران مبتلا به کرونا نیز باید در ماشین لباسشویی و دمای 60 تا 90 درجه شست و شو گردد.

وی اضافه کرد: اگر کسی در خانه یک اتاق داشت و بیماران کرونا مجبور بود در آن اتاق استراحت کند باید فاصله بیمار تا اعضای دیگر خانه حداقل یک تا دو متر باشد؛ البته در چنین شرایطی بیمار مبتلا و اطرافیان وی باید همواره از ماسک استفاده نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 763

به "آیا می توانیم از بیماران مبتلا به کرونا در خانه مراقبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توانیم از بیماران مبتلا به کرونا در خانه مراقبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید