آخرین نظرسنجی ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ رجحان مطلق بایدن در برابر ترامپ

به گزارش مجله پیامک، کریس ریوتا تحلیلگر پایگاه خبری ایندیپندنت، در گزارشی برای این پایگاه خبری، به آنالیز آخرین شرایط آمار و نظرسنجی ها در خصوص انتخابات آمریکا پرداخته است.

آخرین نظرسنجی ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ رجحان مطلق بایدن در برابر ترامپ

وی در این رابطه می نویسد: در ماه های منتهی به یکی از بی سابقه ترین نمونه های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هر چیزی امکان دارد اتفاق بیفتد. با این حال، در شرایط فعلی، آمار و نظرسنجی ها، همچون هفته گذشته حاکی از پیشتازی قابل توجه جو بایدن در رقابت با دونالد ترامپ هستند.

بر اساس آخرین نظرسنجی های انتخاباتی که شبکه ان بی سی انجام داده، جو بایدن نامزد دموکرات ها حداقل 334 رای الکترال (در آمریکا، نامزد های انتخابات ریاست جمهوری، علاوه بر آرای مردمی، آرای الکترالی را نیز از شورا های الکترال در هر ایالت دریافت می نمایند که نقش مهمی در پیروزی آن ها بازی می نماید. اعضای شورا های الکترال، نخبگان سیاسی آمریکایی در ایالت های مختلف این کشور هستند) را در ایالت های مختلف آمریکا به خود اختصاص داده است. این درحالی است که دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان، فقط 126 رای الکترال را به خود اختصاص داده است. بر اساس قوانین انتخاباتی در آمریکا، نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بایستی حداقل 270 رای الکترال را به خود اختصاص دهد. این مساله حاکی از فزونی چشمگیر بایدن در رقابت با ترامپ است.

به گزارش خبرنگاران، ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016، 306 رای الکترال را به خود اختصاص داد و پیروز انتخابات شد. بر اساس آخرین نظرسنجی ها، ترامپ در بعضی ایالت ها نظیر ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا که نقشی راهبردی در پیروزی وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایفا کردند نیز، رقابت را از منظر حمایت افکار عمومی از وی، به بایدن باخته و وی (بایدن) اکنون در این ایالت ها پیشتاز است.

مقایسه نسبت آرای الکترال جو بایدن و دونالد ترامپ در ایالت های مختلف آمریکا

بایدن همچنین در دیگر ایالت هایی که به طور سنتی نامزد های جمهوری خواه در آن ها سبد رای داشته اند نیز از ترامپ پیش افتاده است. از جمله این ایالت ها می توان به فلوریدا، کارولینای شمالی، و آریزونا اشاره نمود.

از سویی، ایالت هایی که عمدتا به نفع دموکرات ها رای می دادند نیز شاهد تغییر رویکرد به سمت ترامپ نبوده اند و همچنان حامی نامزد دموکرات ها یعنی بایدن هستند. جو بایدن در مقایسه با همکار دموکرات خود یعنی هیلاری کلینتون که در انتخابات 2016 آمریکا از ترامپ مغلوب شد نیز موقعیت به مراتب بهتری را در برابر نامزد جمهوریخواهان داراست. بر اساس آخرین نظرسنجی های اخیر، سطح حمایت ملی و اجتماعی مردم آمریکا از جو بایدن به مراتب بیشتر از هیلاری کلینتون است.

مقایسه موقعیت حمایت مردمی از بایدن و ترامپ در 14 ایالت مهم آمریکا (بر اساس آخرین نظرسنجی ها)

*از 14 ایالت آمریکایی قید شده در جدول بالا، در 11 ایالت، بایدن در مقایسه با ترامپ، پیشتاز است.

با این همه، سوالی که در شرایط فعلی بسیاری آن را می پرسند این است: آیا رئیس جمهور ترامپ می تواند اوضاع مالی کشورش را در ماه های منتهی به انتخابات آمریکا مدیریت کند و آرای مردمی بیشتری را به خود جلب کند؟ ترامپ با کساد حاکم بر بازار کسب و کار های آمریکایی چه خواهد نمود؟ آیا وی می تواند بحران کرونا را به نحو بهتری مدیریت کند و از این رهگذر، سبد رای خود را تقویت کند؟

بر اساس آخرین آمار هایی که در خصوص بحث رونق اشتغال در آمریکا صورت گرفته، همه چیز حاکی از روندی آرام و کند است. این مساله به خوبی نشان می دهد که ترامپ در زمینه تقویت پاشنه آشیل جلب حمایت مردمی از خود (با ایجاد هر چه بیشتر شغل)، شکست سنگینی خورده است. در شرایط فعلی، آمار بیکاری در آمریکا نیز به نحو قابل ملاحظه ای بر روی رقم 10.2 درصد ایستاده است که این میزان در مقایسه با ماه گذشته، فقط حاکی از کاهش یک درصدی است و به هیچ عنوان تناسبی با شعار های دور و دراز ترامپ مبنی بر عزم وی جهت پایین آوردن چشمگیر آمار بیکاری در کشورش ندارد.

از سویی، دولت ترامپ تا به امروز نتوانسته عملکرد قابل توجهی را از خود در زمینه مبارزه با شیوع ویروسی کرونا در کشورش نشان دهد. این مساله نیز تاثیر قابل توجهی بر موقعیت و صندلی ترامپ از حیث حمایت افکار عمومی از او در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1163

به "آخرین نظرسنجی ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ رجحان مطلق بایدن در برابر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نظرسنجی ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ رجحان مطلق بایدن در برابر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید