معماری و عمران

مراکز خرید و بازارهای ارزان مشهور چین

بسیاری از افراد هرساله برای تفریح و یا سفر کاری به چین سفر می نمایند و دوست دارند تا برای اعضای خانواده شان و یا خود خرید نمایند که لازمه آن شناخت بازارهای چین است.

5 خرداد 1399

قیمت روز مسکن 1397، 11، 26

آنالیز قیمت روز مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد 97 متری در دروس به قیمت یک میلیارد و 460 میلیون تومان و آپارتمان 69 متری در مختاری به قیمت 276 میلیون تومان معامله شده است.

3 خرداد 1399

دنیا پساکرونا چگونه خواهد بود

نشریه فارن پالیسی برای درک بهتر بحرانی که با آن دست وپنجه نرم می کنیم و ارائه چشم اندازی واضح از تغییرات پیش رو در دنیای که در آن زندگی می کنیم، از متفکران و تحلیلگران در نقاط مختلف دنیا خواسته است پیش بینی های خود را از نظم دنیای پس از سرانجام همه گیری...

29 اردیبهشت 1399

دانشگاه رامین خوزستان فاقد خوابگاه متاهلی است

معاون دانشجویی دانشگاه رامین خوزستان گفت: دانشگاه رامین، خوابگاه متاهلی ندارد و این مهمترین مسئله ای است که در بحث اسکان دانشجویان با آن روبرو هستیم و امیدواریم زودتر برطرف گردد.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شهباز شریف: تحریم های آمریکا مسائل ملت ایران را مضاعف کرده است

اسلام آباد - خبرنگاران - رییس حزب مسلم لیگ نواز و برادر نخست وزیر پیشین پاکستان گفت: تحریم های آمریکا مسائل ملت ایران برای مبارزه کرونا را دوچندان کرده و جامعه جهانی باید برای غلبه بر این چالش به یاری جمهوری اسلامی ایران بشتابد.

20 اردیبهشت 1399

رشد 10 هزار و 473 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز با افزایش 10 هزار و 473 واحد روبه رو شد.

17 اردیبهشت 1399

بالیوود نیز سینما و تلویزیونش را تعطیل کرد

رئیس اتحادیه فیلم هند گفت: باتوجه به علاقه به کشور، مردم و سینماگرانمان تمامی فعالیت های صنعت سینمایی هند برای بسته شدن مورد بحث نهاده شد.

15 اردیبهشت 1399

عمران خان: تحریم های ایران را لغو کنید

به گزارش خبرنگاران، عمران خان نخست وزیر پاکستان بار دیگر در پیامی توئیتری از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست به دلایل بشردوستانه، تحریم ها علیه ایران را تا انتها اپیدمی کرونا؛ لغو کند.

7 اردیبهشت 1399

دولت هزینه ای برای خرید اتوبوس شهری اصفهان پرداخت نمی کند

به گزارش خبرنگاران، عباس حاج رسولی ها ظهر دوشنبه در جلسه بررسی آلودگی کلان شهر اصفهان گفت: در حال حاضر که قیمت سوخت افزایش یافته، دولت اعلام کرده است که از مابه التفاوت سوخت سهم دولت در راستای خرید اتوبوس ها پرداخت می شود اما تا به امروز این موضوع نیز...

26 فروردین 1399

موافقت با پذیرش دانشجو و ایجاد 3 رشته جدید کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه سمنان

خبرنگاران/سمنان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان از موافقت شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی با ایجاد و پذیرش دانشجو در سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه اطلاع داد .

23 فروردین 1399

افزایش دبی رودخانه کرخه، فاضلاب را در خیابان های بستان جاری کرد

بخشدار بستان گفت: افزایش دبی رودخانه کرخه، سبب پس زدگی فاضلاب در بعضی مناطق این شهر شده است.

10 فروردین 1399

آیا برزیل را برای سفر می پسندم؟

سواحلبرزیل یکی از کشورهای جهان با بهترین سواحل کره زمین است: در خط ساحلی برزیل مسیرهای ساحلی آرام به سمت جزایر، سواحل پر جنب و جوش شهرهای بزرگ و سواحلی با پس زمینه جنگل های باران خیز می بینید.

4 فروردین 1399

نرخ اقامت لاکچری زمستانه در هتل های کشور

وقتی به شهری سفر می کنید و قصد اقامت در هتلی را دارید، مدت اقامت شما می تواند در انتخاب هتل نقش مهمی داشته باشد.

2 فروردین 1399

خانه مشروطه گرگان ثبت اضطراری شد

به گزارش خبرنگاران، مجموعه حاج قاسم استرابادی یا همان خانه مشروطه در بافت قدیم گرگان و محله دربنوی واقع شده است که در دوران مشروطه بعضی از جلسات انجمن استرآباد در آن برگزار می شد. این خانه تا دهه30 مکان تاسیس مدرسه ملی جعفری بوده و شاهد یکی از ارزشمندترین...

24 اسفند 1398

دریافت مدارک متقاضیان طرح ملی مسکن به تعویق افتاد

زمان دریافت مدارک متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به تعویق افتاد.

20 اسفند 1398

بازآفرینی، زیست پذیری شهرها را افزایش می دهد

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی مشهد گفت: بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مسائل شهرهاست، به نحوی که باعث ارتقاء قابلیت زیست پذیری شهرها و کیفیت زندگی شهروندان می شود.

20 اسفند 1398

28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی با بیان اینکه در حال حاضر 233 شهر با جمعیت 28 میلیون و 600 هزار نفر تحت تنش آبی قرار دارند، گفت: در امسال مبلغ 50 میلیون یورو از محل صندوق توسعه برای پروژه های تنش آبی اختصاص داده شده است.

18 اسفند 1398

سرمایه گذاران خارجی از رودخانه بشار یاسوج بازدید می نمایند

معاون بهره برداری و حفاظت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایندگان یک سرمایه گذار کره ای برای بازدید از رودخانه بشار یاسوج و منابع آب به استان سفر می نمایند.

18 اسفند 1398

انعقاد 28 قرارداد تجاری سازی در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش

در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش تعداد 28 قرارداد تجاری سازی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید.

13 اسفند 1398

گشتی اینترنتی در موزه مقدم دانشگاه تهران؛ ارزشمندترین خانه دنیا؛ پرونده یک سایت

سرویس پرونده سایت امروز به سراغ یک موزه ناشناخته رفته است. موزه مقدم دانشگاه تهران برای خیلی ها همانند موزه هنرهای معاصر تهران غریب و عجیب است. با ما همراه باشید در پرتال موزه مقدم دانشگاه تهران. سایت موزه مقدم دانشگاه تهران در آدرس http://museums.ut.ac.ir/ قرار...

13 اسفند 1398
تعداد: (35)