57 درصد واحدهای مسکن روستایی استان زنجان مقاوم سازی شد

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران: مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه 57 درصد واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شده است، گفت: در 10 سال دو میلیون واحد مسکونی روستایی احداث شده است.

57 درصد واحدهای مسکن روستایی استان زنجان مقاوم سازی شد

جهت دریافت خدمات طراحی مدرن ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش مجله پیامک از زنجان، احمد حاجی زاده امروز در جلسه شورای مسکن استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان با صدور 75 درصد دفترچه اقساط مسکن مهر رتبه نخست را در بین 31 استان به خود اختصاص داده است.

وی از پیشرفت 89 درصدی مسکن مهر در استان اطلاع داد و گفت: استان زنجان در کشور رتبه نخست صدور دفترچه اقساط مسکن را دارد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان با ارائه جداول پیشرفت کار ابراز کرد: پیشرفت فیزیکی کل مسکن مهر در استان اعم از خود مالکین و اجاره ای 99 ساله 89 درصد است.

وی درباره مسائل مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر به پروژه 96 واحدی صائین قلعه اشاره نمود و گفت: این پروژه با 70 درصد پیشرفت فیریکی هنوز شبکه آب ندارد و شبکه برق و گاز آن نیز در دست اقدام و پیگیری است.

حاجی زاده در خصوص پروژه های 60 واحدی زرین رود و چورزق با پیشرفت فیزیکی 65 و 70 درصد اعلام کرد: آب و برق این واحدها تأمین نشده و شبکه گاز چورزق نیز در دست اقدام است.

وی بیان کرد: مشکل وام پروژه طلاب هیدج حل و به بانک مسکن معرفی شده ولی پیمان کار از اجرای آن انصراف داده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان اظهار داشت: پروژه های 24، 36، 280 و 104 واحدی خیرین مسکن ساز با عدم پرداخت وام بانکی روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه های 24 و 36 واحدی بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اعلام کرد: این واحدها با شرط حل شدن مشکل وام، در آینده نزدیک آماده تحویل هستند.

حاجی زاده از اجرای پروژه 280 واحدی با اعتبار منفی 10 میلیارد ریال اطلاع داد و گفت: در ابهر نیز 104 واحد با تأمین منابع اقتصادی مردم در حال انجام است.

وی اظهار داشت: آخرین اعتباری که به استان درباره مسکن های روستایی تعلق گرفت، در سال 91 برای 5 هزار واحد مسکونی بود و تسهیلات لازم از طرف بعضی از بانک ها هنوز ابلاغ نشده است.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 880

به "57 درصد واحدهای مسکن روستایی استان زنجان مقاوم سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "57 درصد واحدهای مسکن روستایی استان زنجان مقاوم سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید