کشف 10 هزار کیلو شیشه، افزایش 10 درصدی عملکرد سگ های موادیاب

به گزارش مجله پیامک، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف 10 هزار کیلو شیشه افغانی در کشور اطلاع داد و گفت: عملکرد سگ های مواد یاب نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

کشف 10 هزار کیلو شیشه، افزایش 10 درصدی عملکرد سگ های موادیاب

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مبارزه با تمامی گروه های قاچاق، کاهش شیوع آسیب های اجتماعی ناشی از شیوع مواد مخدر کنترل و نظارت بر ورود پیش ساز ها در کشور از محور های اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی اضافه نمود: از ابتدای سال تا یازدهم آبان ماه امسال بالغ بر 650 کیلوگرم انواع مخدر توسط همکاران مان در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده است.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، مأموران این پلیس 136 فقره عملیات و درگیری با باند ها و گروه های مسلح قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال تا به امروز داشته اند که در این عملیات ها 106 نفر از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

کشف 47 هزار کیلوگرم موادمخدر توسط سگ های موادیاب

سردار کریمی با اشاره به عملیات هایی که در آن ها از سگ های موادیاب استفاده می گردد، گفت: سگ های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از ابتدای سال تا الان در عملیات هایی که شرکت داده شده اند بیش از 47 هزار کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر داشته اند.

وی با اشاره به لزوم ضربه زدن به بنیاد های اقتصادی قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر گفت: ارزش اقتصادی کشفیات پلیس از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون چیزی حدود 4 هزار و 481 میلیارد تومان بوده است.

کشف 59 هزار کیلوگرم موادمخدر با گزارشات مردمی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: از ابتدای سال تا به امروز 27 هزار و 800 فقره گزارش مردمی در حوزه شناسایی و شکایت از فروشندگان و قاچاقیان مواد مخدر داشته ایم که این گزارش های مردمی منجر به کشف 59 هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر شده است.

سردار کریمی گفت: با توجه به اینکه کشور ما در همسایگی افغانستان که یکی از فراورینمایندگان عظیم مواد مخدر است، واقع شده است کار مبارزه با مواد مخدر سخت تر می گردد، اما باید بگویم بیش از 10 هزار کیلوگرم ماده مخدر شیشه که در افغانستان فراوری و به ایران وارد شده بود توسط همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف و ضبط شده است.

کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش داشته است

به گفته وی، در حوزه کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا نسبت به سال قبل 28 درصد رشد داشته یعنی 28 درصد کشفیات مواد مخدر افزایش پیدا نموده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: همچنین در دستگیری عناصر اصلی مرتبط با مواد مخدر 8 درصد افزایش داشته ایم و عملکرد سگ های مواد یاب هم نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

143 سال باند منهدم و 9 سرباند دستگیر و 4 قاچاقچی به هلاک رسیدند

سردار کریمی گفت: فقط در مهر ماه امسال همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر توانسته اند 143 باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی و منهدم نمایند.

وی ادامه داد: همچنین امسال ده فقره عملیات درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر داشته ایم که در این 10 فقره درگیری 4 نفر از قاچاقچیان به هلاکت رسیدند.

وی در خاتمه گفت: 9 سرباند فعال و سابقه دار که هم در کشور و هم در منطقه مشغول قاچاق مواد مخدر بودند امسال شناسایی و دستگیر شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1298

به "کشف 10 هزار کیلو شیشه، افزایش 10 درصدی عملکرد سگ های موادیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 10 هزار کیلو شیشه، افزایش 10 درصدی عملکرد سگ های موادیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید