کرونا با حملات سایبری دنیا را تهدید می نماید

به گزارش مجله پیامک، با شیوع ویروس کرونا در دنیا، فعالیت های اینترنتی مختلف افزایش یافته و همین موضوع خطر حملات سایبری سودجویان را افزایش داده است.

کرونا با حملات سایبری دنیا را تهدید می نماید

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، کووید-19 تقریبا تمام جنبه های زندگی روزمره مانند نحوه خرید، معاشرت، ورزش و کار را تغییر داده است. اگر شما در خانه کار می کنید باید بدانید که این تغییرات فرصت هایی را برای مجرمینی که قصد سوءاستفاده از این بحران را دارند، فراهم می نماید. در ماه های آینده بسیاری از ما در معرض طیف وسیعی از تهدیدات امنیت سایبری مانند حملات رایج فیشینگ خواهیم بود. برای محافظت از زیرساخت های دیجیتالی موسسات، مشاغل و سازمان های مختلف از جمله بیمارستان ها و مراکز عمومی بهداشت، آگاهی عمومی ضروری است.

تهدیدات امنیت سایبری در طی همه گیری های کووید-19 خیلی سریع در حال حرکت است و این مسائل ویژه ای را برای کاهش این خطرات ایجاد می نماید. امنیت سایبری یک مشکل انسانی است. مهاجمان از مجموعه ای از تکنیک ها استفاده می نمایند تا ما را برای افشای اطلاعات فریب دهند.

همانگونه که می دانیم شستشوی مناسب دست ها و اقدامات اجتماعی مناسب، خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد؛ اما برای کاهش خطرات امنیتی نیازمند ایجاد عادات امنیتی جدید و درستی هستیم. ما در میان بزرگترین تجربه تاریخی دورکاری هستیم.

سرویس های cloud مایکروسافت اعلام کردند که از زمان اعمال شدید قرنطینه، تقاضا ها در سیستم های عامل آن ها 775 درصد افزایش داشته است. این شرایط فرصت هایی را در اختیار مجرمان سایبری قرار می دهد. آن ها به خوبی می توانند از این تغییر سبک زندگی و افزایش دورکاری ها استفاده نمایند؛ اما توسعه روش های خوب امنیتی می تواند این خطرات را کاهش دهد.

کمپین های فیشینگ از ایمیل ها یا پیغام های فوری استفاده می نمایند تا شما با کلیک بر روی پیوند های غلط، بارگیری یک فایل خراب یا وارد کردن اطلاعات ورود به سیستم، به مهاجم یاری کنید. اگر برای اهداف کاری می خواهید روی لینک پیوندی کلیک کنید، حتما قبل از آن لینک را با لینک مورد نظرخود چک کنید. به جای ارسال فایل به وسیله ایمیل، از یک سیستم فایل اشتراکی تنظیم شده توسط کارفرمای خود، مانند DropBox یا OneDrive بهره ببرید.

اطلاعات شما ممکن است به راحتی بصورت آنلاین در دسترس باشد و سرعت ارتباطات بالا ممکن است امکان آپلود بعضی بدافزار ها را فراهم کند. برای کاهش این مشکل سرعت ارتباطات را کم کنید، بیشتر با افرادی که می شناسید ارتباط برقرار کنید و محتاط باشید. نمونه ای از وخیم ترین شرایط امنیت سایبری در هنگام بروز شیوع بیماری، حمله باج افزاری به بیمارستان هاست.

ما نباید کووید-19 را گسترش دهیم و در حفظ زیرساخت های دیجیتالی خود هوشیار باشیم. همه موسسات و از جمله بیمارستان ها و سازمان های بهداشت عمومی، باید دارای پشتیبان هایی باشند که به آن ها امکان دهد در صورت حمله های باج افزاری به سرعت سیستم هایشان را بازیابی نمایند.

کووید-19 فرصتی برای بهبود زیرساخت های دیجیتالی بهتر است. این زیرساخت های دیجیتال باید مقاوم تر بوده و شامل سیستم هایی باشد که به مهاجمان اجازه حرکت افقی به وسیله زیرساخت های سازمانی را ندهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 939

به "کرونا با حملات سایبری دنیا را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا با حملات سایبری دنیا را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید