کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد

به گزارش مجله پیامک، معاون گردشگری استان کردستان گفت: با توجه به ظرفیت همسایگی با کشور عراق و رونق زیرساخت های پزشکی کردستان، توسعه گردشگری سلامت در استان را در دستور کار قرار داده ایم.

کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد

به گزارش مجله پیامک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، حمید اسکندری معاون گردشگری استان امروز چهارشنبه 30 آبان 97 اظهار کرد: استان کردستان به دلیل دارا بودن قابلیت ها و ظرفیت های متناسب می تواند در جذب گردشگران در حوزه سلامت به صندلی خوبی در سطح کشور دست پیدا کند.

او با بیان اینکه مطالعات جامع در زمینه گردشگری سلامت در کردستان شروع شده است، بیان نمود: در ایران ظرفیت های خوبی در زمینه گردشگری درمانی و پزشکی وجود دارد اما نباید فراموش کرد که استان کردستان علاوه بر داشتن ظرفیت های فراوان در زمینه گردشگری سلامت ظرفیت های طبیعی بسیاری را نیز داراست که می تواند عنوان قطب طبیعت درمانی ایران را نصیب کردستان کند.

معاون گردشگری کردستان گفت: ارزان بودن خدمات درمانی در استان، همزبانی با شمال عراق و وجود تجهیزات پزشکی پیشرفته از دیگر ظرفیت های توسعه توریسم درمانی در کردستان است.

اسکندری با بیان اینکه باید ظرفیت های مرتبط شناسایی و مطالعات جامع درباره گردشگری سلامت انجام گردد، گفت: در زمینه گردشگری سلامت در کردستان می توان از ظرفیت استان در زمینه گیاهان دارویی به خوبی استفاده کرد.

معاون گردشگری کردستان با اشاره به نقش و اثرگذاری رسانه حرفه ای در توسعه صنعت گردشگری در سطح کشور و استان، اضافه کرد: ایران مدیکال به عنوان اولین رسانه گردشگری سلامت در کشور می تواند در بازار عراق سهم ایران را افزایش دهد.

او بیان نمود: اداره کل میراث فرهنگی کردستان در راستای وظایف خود حمایت از بخش خصوصی فعال در این حوزه را وظیفه خود می داند و در این خصوص مجوز اولین دفتر خدمات مسافرتی در زمینه گردشگری سلامت را صادر کردیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 306

به "کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید