چگونه کرونا را از آنفلوآنزا تشخیص دهیم؟

به گزارش مجله پیامک، افراد در هر سنی می توانند به این ویروس آلوده شوند، اما افراد مسن و افراد دارای سابقه پزشکی، به ویژه در برابر عوارض شدید، آسیب پذیر هستند.

چگونه کرونا را از آنفلوآنزا تشخیص دهیم؟

سوالات بسیاری ممکن است درباره ویروس کرونا برای افراد پیش بیاید که در این گزارش به 5 مورد رایج آن پاسخ داده شده است.

جامعه جهانی به دنبال یافتن راه حلی برای مهار و درمان ویروس فراگیر کروناست؛ ویروسی که همه را به وحشت انداخته است. در اینجا شاید چند سوال رایج برای افراد پیش بیاید که در ادامه به بعضی از آن ها پاسخ داده شده است.

آیا درمانی برای ویروس کرونا وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ درمانی وجود ندارد و محققان همچنان در تلاشند تا درباره این ویروس اطلاعات بیشتری کسب نمایند. اما خبر خوش اینکه محققان پیروز شده اند این ویروس را در آزمایشگاه کشت دهند که این می تواند گام مهمی در جهت ساخت واکسن باشد.

ویروس کرونا چگونه گسترش می یابد؟

تصور می گردد که این ویروس به وسیله شخص دیگری با قطرات تنفسی که به واسطه سرفه یا عطسه در فضا پخش می گردد، از فردی به فردی دیگر سرایت می نماید، اما دقیقاً معین نیست که چه وقت فرد ناقل این ویروس است. در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر وجود ویروس در هوا وجود نداشته و مثلا در یک اتاق بزرگ در حال جابه جایی نیست.

آیا مسافرت امن است؟

خطوط هوایی کشور های مختلف، پرواز ها را به حالت تعلیق درآورده اند و هزاران شهروند خارجی در ووهان چین دوباره به کشور های خود بازگردانده شده اند. بسیاری از کشور ها از جمله ایالات متحده توصیه نموده اند که از سفر به چین خودداری گردد.

چه افرادی در معرض خطر عفونت قرار دارند؟

افراد در هر سنی می توانند به این ویروس آلوده شوند، اما افراد مسن و افراد دارای سابقه پزشکی، به ویژه در برابر عوارض شدید، آسیب پذیر هستند.

چگونه می توانید کرونا را از آنفولانزا تشخیص دهید؟

علائم ویروس کرونا مانند علائم آنفلوانزا شامل تب، سرفه و مسائل تنفسی است. اگر این علائم را دارید و اخیراً به چین رفته اید، یا با شخصی که با یک چینی در ارتباط بوده است، در تماس بوده اید، توصیه می گردد حتما به پزشک مراجعه کنید چرا که احتمال ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

منبع: فرادید
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 787

به "چگونه کرونا را از آنفلوآنزا تشخیص دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه کرونا را از آنفلوآنزا تشخیص دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید