پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران : منابع خبری، اقدام اخیر آمریکا در انتشار تصویر ناو موشک انداز یو اس اس ماستین که در حال دیده بانی از ناو گروه هواپیمابر چینی بوده است را با هدف ارسال پیغام توصیف نموده اند.

پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، تقابل ارتش آمریکا و چین در منطقه جنوب شرقی آسیا وارد مرحله جدیدی شده است.

هر دو کشور ناوگروه های تهاجمی خود را در شرق و جنوب دریای چین مستقر نموده اند که ناوهواپیمابر تئودور روزولت از سوی واشنگتن و ناو هواپیمابر لیائونینگ از سوی چین در منطقه مستقر شده اند.

روز یکشنبه، آمریکا تصویری را منتشر کرد که در این تصویر نشان داده شده است که ناو موشک انداز یو اس اس ماستین ناو گروه لیائونینگ چین را زیر نظر دارد، اقدامی که تحلیلگران گفته اند با هدف ارسال پیامی شفاف به چین اجرا شده است.

این تصویر که چند روز پیش در منطقه ای در شرق دریای چین گرفته شده، نشان می دهد که رابرت بریجز کاپیتان این ناو به همراه معاونش از فاصله چندصد متری در حال دیدن ناو گروه چینی هستند.

لو لی شین از مربیان سابق آموزشگاه دریایی تایوان درباره انتشار این تصویر گفت: در این تصویر، فرمانده بریجز دیده می گردد که به آرامی و در حالی که پاهای خود را دراز نموده در فاصله چند هزار یاردی و در حالی که دستیارش کنارش بوده، در حال دیدن کشتی لیائونینگ است که این تصویر نشان می دهد آنها رقیبان خود را سبک گرفته اند.

وی اضافه نمود: انتشار این تصویر قطعا با هدف جنگ روانی بوده تا نشان دهد آمریکا ارتش چین را تهدیدی فوری برای خود نمی داند.

ژائو چنمینگ یکی از محققات در اندیشکده یوان وانگ که موسسه علوم و فناوری نظامی در پکن است گفت که این تصویر نشان می هد که ناو آمریکایی فاصله بسیار امنی را با ناو لیائونیگ حفظ نموده است.

ژائو گفت: هر دو طرف می دانند که فاصله بسیار زیادی میان ناوگروه های تهاجمی آمریکا و چین وجود دارد.

آندری چانگ سردبیر پایگاه دینفنس ریویو نیز گفت که این تصویر هشداری به ارتش چین به شمار می آید که آمریکا کاملا از فعالیت های ناوگروه تهاجمی لیائونیگ آگاه است.

از سوی دیگر، منابع چینی گفته اند که ارتش آمریکا استقرار هواپیما و ناوهای جنگی خود در منطقه شرق و جنوب دریای چین را افزایش داده است.

ناوهواپیمابر لیائونینگ چین شامل ناوشکن نانچانگ بوده که یکی از پیشرفته ترین ناوشکن های چین به شمار می آید. این ناوگروه شامل دو ناوشکن، یک ناوچه و یک کشتی پشتیبانی است.

وزارت دفاع ژاپن نیز گزارش داد که این کشور ناوشکن سوزوتسوکی و دو هواپیمای گشت زنی خود را برای نظارت بر ناوگروه چینی ارسال نموده است.

از سوی دیگر، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز در تماس تلفنی با دلفین لورنزانا همتای فیلیپینی خود بر تعهدات مشترک میان دو کشور تاکید نمود.

چین تاکید دارد که حضور نیروی دریایی این کشور در نزدیکی مناطقی که مورد اختلاف بعضی کشورهاست، طبیعی و مشروع بوده و گفت که مقامات این کشور ارتباط نزدیک با مقامات فیلیپین را حفظ می نمایند.

این تحولات در حالی است که مقام های ارشد نظامی و دفاعی فیلیپین اعلام کردند، رزمایش مشترک نظامی سالیانه این کشور با آمریکا که سال 2020 به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شده بود، سال جاری برگزار می گردد.

رزمایش موسوم به بالیکاتان که واژه ای فیلیپینی و به معنای دوشادوش هم است، از فردا شروع می گردد و در آن میزان آمادگی ارتش های دو کشور برای پاسخ دادن به تهدیداتی از قبیل بلایای طبیعی و حملات گروه های شبه نظامی افراطی مورد سنجش قرار می گیرد.

رزمایش 2021 آمریکا و فیلیپین در قیاس با رزمایش های قبلی دو کشور، با تعداد کمتری از نظامیان برگزار خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1586

به "پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید