پاکدل: یک یا 2 میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، به بخش پایه کمک می کند، مسائل ما با مربی خارجی حل نمی شود

به گزارش مجله پیامک، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال گفت: اینگونه نیست که فکر کنیم با مربی خارجی همه مسائل مان حل می شود و او معجزه خواهد کرد.

پاکدل: یک یا 2 میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، به بخش پایه کمک می کند، مسائل ما با مربی خارجی حل نمی شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علیرضا پاکدل درباره مربی خارجی بانوان گفت: ما قطعاً این موضوع را پیگیری می کنیم، اما این موضوع در تفاهم قرارداد ما با اشتادسازه نبود. اوایل می دانم پیگیر بودند، اما الان نمی دانم چه اتفاقی افتاده است.

وی در مورد لیگ هندبال شرح داد: لیگ متفاوتی را امسال داشتیم که با پخش زنده همراه بود. حتی مسابقات بانوان هم به همین صورت انجام شد. در بخش اسپانسر اتفاقات خوبی رخ داد و توانستیم در لیگ زنان و مردان در شرایط کرونا آنها را جذب کنیم. بحث بدهی ها هم که هر سال مطرح می شد، جمع شد و ما چالش های قبل را نداشتیم.

پاکدل راجع به شهر میزبان مسابقات هندبال قهرمانی آسیا، خاطر نشان کرد: باید دو یا سه شهر را به آسیا معرفی کنیم تا آسیا شهر میزبان را انتخاب کند. قطعاً به سمت شهرهایی می رویم که از نظر سالن، هتل و پرواز شرایط شان فراهم باشد. در چند روز آینده با مسئولان ورزش کشور هم جلسه خواهیم داشت تا اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون هندبال درباره توجه به تیم های پایه بانوان، گفت: به بحث پایه بانوان اعتقاد داریم. در بحث نونهالان هم با معرفی کادر کار را شروع خواهیم کرد. ما چند نفر از نواب رئیس و برخی کارشناسان را دعوت کردیم تا بتوانند به ما کمک کنند. بخشی از ناکامی ها قطعاً در هندبال بانوان به فدراسیون برمی شود و اعتقاد دارم باید بهتر عمل می کردیم. زمانی ما با چین، کره و ژاپن رقابت داشتیم، اما حالا قزاقستان و ازبکستان هم از ما فاصله گرفته اند.

وی اضافه کرد: ما ممکن است در بزرگسالان نتوانیم با این شرایط توفیقی حاصل کنیم. ما نمی خواهیم خودمان را گول بزنیم. یک یا دو میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، می تواند به بانوان در بخش پایه کمک کند. تلاش ما این است با رفتن یا دعوت از کشورهای دیگر در بخش مسابقات تدارکاتی هم کارهایی انجام دهیم.

پاکدل ادامه داد: اسپانسر در بخش بانوان بد نیست و سقف قراردادها هم نسبت به قبل بهتر شده بود . اگر اعداد بالا برود، ممکن است اسپانسرها نیایند، اما اگر حق پخش حل شود، اسپانسرها هم بیشتر دیده می شوند. زمانی قرارداد بانوان دو سه میلیون تومان بود، اما الان بهتر شده است، هر چند همین مبلغ باز هم کفاف بازیکنان را نمی دهد.

رئیس فدراسیون هندبال در مورد زمان استفاده از لژیونرها گفت: این موضوع را در اختیار مربی می گذاریم. تیم امید ما از فردا به اردو می رود و تلاش و برنامه مان پشتوانه سازی است. این انتخاب را برعهده سرمربی تیم ملی می گذاریم تا بهترین را برگزیند. لژیونرها سرمایه های ما هستند و به راحتی نمی توان از آنها گذاشت، اما باید منافع ملی را در نظر بگیریم. ما باید با توجه به میزبانی بهترین بازیکنان را انتخاب کنیم.

پاکدل ادامه داد: اینگونه نیست که فکر کنیم با مربی خارجی همه مسائل ما حل می شود و او معجزه خواهد کرد. تا زمانی که در رده نوجوانان و جوانان آسیا مقامی کسب نکنیم، در بزرگسالان هم نتیجه ای نخواهیم داشت. ما 12 تا 13 سال است که در رده های پایه توفیقی نداشته ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1583

به "پاکدل: یک یا 2 میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، به بخش پایه کمک می کند، مسائل ما با مربی خارجی حل نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکدل: یک یا 2 میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، به بخش پایه کمک می کند، مسائل ما با مربی خارجی حل نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید