ورود غیر بومیان به مازندران ممنوع ، مازندران به شدت درگیر ویروس کرونا

به گزارش مجله پیامک، مسئولان مازندران از مسافرانی که با وجود هشدارهای قبلی خود را به مبادی ورودی استان رسانده اند و منتظر وارد شدن به داخل استان هستند خواسته اند تا سفرشان را لغو نموده و به محل زندگیشان بازگردند.

ورود غیر بومیان به مازندران ممنوع ، مازندران به شدت درگیر ویروس کرونا

با وجود این که از شب گذشته ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندران به منظور پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا و تامین امنیت مردم مازندران تصمیم به قرنطینه گردشگری استان گرفت و ورود مسافر و گردشگری را از راه زمینی و هوایی ممنوع گفت ، ولی تعداد زیادی از هموطنان از سایر نقاط بویژه پایتخت راهی مازندران شدند و در پشت دروازه های ورودی استان متوقف مانده اند.

نیروهای انتظامی و نظامی هم از بامداد امروز در جاده های مواصلاتی استان مستقر شدند تا به صورت قانونی مانع ورود مسافران به درون استان شوند. با این حال تصاویر و گزارش های به دست آمده از جاده های مازندران نشان می دهد که حجم بسیاری بالایی از مسافران به خصوص از پایتخت کشور بدون توجه به هشدار قبلی و مسدود بودن مسیرهای ورودی مازندران در گذرگاه های استان ایجاد ترافیک کردند.

ورود به مازندارن امکان ندارد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : مسدود بودن ورود به استان مازندران از پیش در سطح وسیعی اعلام شده است و به هیچ وجه ورود به مازندران امکان پذیر نیست .

حسین حسن نژاد افزود : بسته شدن مبادی ورودی استان برای حفظ سلامتی هم استانی ها و همچنین دیگر هموطنان اتخاذ شده و در حال حاضر شرایط ورود مسافران به درون مازندران وجود ندارد و باید تمامی مسافران به استان ها و شهرهای خود بازگردند.

وی از مردم و گردشگران خواست که در این موضوع با نیروهای انتظامی و نظامی مازندران همکاری نموده و شرایط پیش آمده را درک نمایند.

معون سیاسی استاندار مازندران تاکید نمود: مازندران خود به شدت درگیر ویروس کرونا بوده و زیرساخت ها و امکانات استان جوابگو جمعیت بیشتر نیست.

حسن نژاد گفت : اولویت زیرساخت های بهداشتی و درمان استان باید به مردم بومی استان اختصاص یابد که در حال حاضر نیز با محدودیت همراه است.

وی افزود : تعطیلی مراکز اداری و آموزشی کشور به دلیل حضور مردم در خانه های خود بوده و نباید این مساله زمینه مسافرت و گردشگری تلقی گردد.

معاون استاندار مازندران گفت : در حال حاضر به فرمانداران شهرستان های مرزی استان ابلاغ شد تا با مسافران با احترام گفت و گو نموده و آنها را نسبت به شرایط موجود متقاعد نمایند.

حسن نژاد بار دیگر تاکید نمود : در شراط کنونی هیچ امکانی برای حضور مسافران و گردشگران به هر شکل ممکن به مازندران وجود ندارد و استثنایی نیز برای هیچکس قائل نخواهیم شد.

وی افزود : تمامی جاده های مازندران از سمت جنوب ، غرب و شرق بر روی ورود مسافران بسته بوده و تصور نگردد با تغییر جاده شرایط تفاوت خواهد نمود.

قرارگاه پدافند زیستی مازندران شامگاه دیروز ابتدا جاده ورودی به استان گیلان را بست و سپس ای مصوبه را به سایر جاده های استان سرایت داد.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران کرونا تا به امروز در این استان 15 قربانی گرفت و ابتلای 121 نفر دیگر هم در این استان به کرونا تایید شده است. در حال حاضر 605 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

منبع: چمدان
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 838

به "ورود غیر بومیان به مازندران ممنوع ، مازندران به شدت درگیر ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود غیر بومیان به مازندران ممنوع ، مازندران به شدت درگیر ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید