وحشت مردم استرالیا از فرو ریختن ساحل کوئینزلند

به گزارش مجله پیامک، یک قسمت بزرگ در ساحل محبوب ایالت کوئینزلند استرالیا در دریا غرق گردیده و این رویداد باعث ترس و وحشت مردم منطقه گردیده است.

وحشت مردم استرالیا از فرو ریختن ساحل کوئینزلند

به گزارش مجله پیامک، این دومین باری است که طی سه سال اخیر گودالی در ساحل شبه جزیره اینسکیپ پوینت ظاهر گردیده است و در سال 2015 میلادی نیز یک خودروی شخصی، یک خودروی کاروان، یک تریلر و چندین چادر داخل یک گودال ایجاد گردیده در این ساحل سقوط کردند.

یک متصدی ماهیگیرانِ این ساحل صبح امروز (دوشنبه) در حال سرکشی به این منطقه ساحلی بوده که متوجه می گردد قسمتی از ساحل ناپدید و گودالی به عمق 7.5 متر ایجاد گردیده است. به گفته او روز قبل ساحل کاملا طبیعی بوده و مردم زیادی در آن حضور داشتند. اما امروز یک فرسایش بزرگ در این ساحل رخ داده است.

مردم منطقه نسبت به فرسایش های بیشتر نگران بوده و این اتفاق ترس و وحشت را میان آن ها برانگیخته است. در سال 2015 میلادی یک مهندس ژئوتکنیک نسبت به فرسایش های بیشتر و ناپدید شدن کل ساحل هشدار داده بود.

سخنگوی خدمات پارک های ملی و حیات وحش کویینزلند با بیان این که رِنجرها و محیطبانان این فرسایش ها را دیده بانی می نمایند گفت: فروریزی خط ساحلی واقع در جنوب محوطه جاده اینسکیپ امروز صبح توسط محیط بانان دیده گردیده و بلافاصله مورد ارزیابی نهاده شد. هم چنین این فرسایش در اردوگاه های ساحلی تاثیر نداشته است.

این احتمال وجود دارد که فرسایش به دلیل تضعیف بخشی از خط ساحلی با جریان جزر و مد و امواج ایجاد گردیده باشد. زمانی که این اتفاق زیر خط آب رخ می دهد، خط ساحلی تکیه گاه خود را از دست داده و قسمتی از ساحل با پیش روی به سمت آب ها و کشیده شدن به اعماق، گودالی به جا می گذارد.

به گزارش دیلی میل، به منظور تامین امنیت عمومی نظارت دقیق بر این سایت توسط خدمات پارک های ملی و حیات وحش کویینزلند ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 75

به "وحشت مردم استرالیا از فرو ریختن ساحل کوئینزلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت مردم استرالیا از فرو ریختن ساحل کوئینزلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید