همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد

به گزارش مجله پیامک، همتی گفت: گزارش ماهانه فراوریات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش از نیمی از فراوری صنعتی کشور را در اختیار دارند، حکایت از این دارد که رشد فراوری صنعتی در شهریورماه نسبت به مردادماه 1٬2 درصد مثبت بوده است.

همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دریادداشت اینستاگرامی خود نوشت: گزارش ماهانه فراوریات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش از نیمی از فراوری صنعتی کشور را در اختیار دارند، حکایت از این دارد که رشد فراوری صنعتی در شهریورماه نسبت به مردادماه 1٬2 درصد مثبت بوده است.

به گفته همتی گزارش پژوهشکده پولی و بانکی نشان می دهد، از ابتدای سال 98 روند رشد منفی صنعتی، بطور ماهانه، کاهنده بوده است و در ماه شهریور مثبت شده است.

رئیس کل بانک مرکزی می افزاید: شاخص مستخرج از تعداد230 شرکت صنعتی بورسی همراستا با شاخص فراوری صنعتی کل کشور است و لذا، باتوجه به اینکه شاخص های رسمی کل کشور با تأخیر منتشر می گردد این شاخص بورسی می تواند جایگزین خوبی برای تغییرات ماهانه صنعت و حمایت کننده ای مناسب از مثبت شدن رشد غیرنفتی کشور باشد، که در آمار سه ماههٔ اول سال نیز مشهود بود.

همتی تأکید می نماید: این نکته مهم را نیز باید اضافه کنم که این گزارش به معنای جبران کاهش فراوریات صنعتی نیست و بایستی در مورد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی کشور و نرخ سرمایه ذاری که روند نگران کننده ای دارد، چاره جویی کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 472

به "همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید