نگرانی ناتو از اقدامات نظامی روسیه در دریای سیاه

به گزارش مجله پیامک، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ضمن ابراز نگرانی از اقدامات روسیه در دریای سیاه، خواهان پایبندی مسکو به تعهدات خود در راستای کاهش تنش در این منطقه شد.

نگرانی ناتو از اقدامات نظامی روسیه در دریای سیاه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در پی بروز تنش در مرز های روسیه و اوکراین بیان کرد: درباره اخباری که از برنامه مسکو در راستای محدود کردن دسترسی به بخش هایی از دریای سیاه و تنگه کرچ منتشر می گردد، بسیار نگرانیم.

ناتو در ادامه از روسیه درخواست کرد تا برای آزادی دسترسی به بنادر اوکراین در دریای آزوف و آزادی دریانوردی در آن تضمین ارائه دهد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با تاکید بر اقدامات تحریک آمیز روسیه در دریای سیاه، مدعی شد که این کشور باید به تعهدات خود در راستای کاهش تنش در منطقه دریای سیاه پایبند بماند.

ناتو مدعی شد که استقلال اوکراین با تقویت حضور نظامی روسیه در کریمه و دریای سیاه، تهدید شده و این امر سبب از بین رفتن ثبات منطقه خواهد شد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ضمن تاکید بر حمایت از حاکمیت اوکراین بیان کرد: الحاق غیرقانونی شبه جزیره کریمه به روسیه را هیچگاه به رسمیت نخواهد شناخت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1599

به "نگرانی ناتو از اقدامات نظامی روسیه در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی ناتو از اقدامات نظامی روسیه در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید