میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان

به گزارش مجله پیامک، وزیر آموزش و پرورش جزئیات جدید اجرای طرح رتبه بندی معلمان را خاطرنشان کرد و گفت: چهار رتبه در این طرح تعریف شده است.

میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان

سیدمحمد بطحائی در گفت وگو با مجله پیامک اظهارکرد: یکی از مسائلی که از دیرباز در آموزش و پرورش مورد توجه بوده رتبه بندی معلمان است.

وی اضافه کرد: به عنوان عضوی از دولت در فراز و فرودهای بودجه ای دولت قرار داشته ام و به محدودیت های مالی دولت و تهدیداتی که بودجه ما در سال آینده با آن روبرو است اشراف پیدا نموده ام. با این حال دولت و شخص رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بوجه اهتمام زیادی دارند تا اعتباری را برای رتبه بندی معلمان در بودجه سال آینده بگنجانند. از رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه که چنین مسیری را گگرددند، قدردانی می کنم.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر که برای رتبه بندی در لایحه بودجه پیشنهای دولت به مجلس دقیقا 2000 میلیارد تومان پیش بینی شده است، اظهارکرد: چندی پیش لایحه پیشنهادی ما برای اجرای رتبه بندی معلمان به دولت ارسال شد، حسب رویه ها در کمیسیون اجتماعی مورد آنالیز نهاده شد و در نهایت در شش ماده به تصویب رسید و اکنون در نوبت کار هیات دولت قراردارد و امید است در جلسات آتی آنالیز و قبل از نهایی شدن بودجه، مصوب و به مجلس ارسال گردد.

بطحائی ادامه داد: در واقع دولت لایحه را به مجلس می فرستد و پس از تصویب در مجلس، آیین نامه ای را تهیه می نماید و اجرای طرح رتبه بندی معلمان شروع می گردد.

وی با اشاره به اینکه در یکی از جداول بودجه، اعتبار رتبه بندی در ردیفی مستقل پیش بینی شده است، درباره میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای رتبه بندی گفت: هدف اصلی طرح رتبه بندی معلمان افزایش حقوق نیست بلکه ارتقای شایستگی هاست، منتها یکی از آثار اجرای رتبه بندی اصلاح نظام پرداخت هاست.

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه اظهارکرد: در طرح رتبه بندی معلمان، چهار رتبه و برای احراز هر رتبه معیارهایی را تعریف می کنیم که بر اساس آن سطح شایستگی معلمان معین و متناسب با آن رتبه، افزایش فوق العاده شغلی منظور خواهد شد. پس آثار اجرای رتبه بندی در گام اول بهبود کیفیت نظام آموزش و پرورش و نیروی انسانی و در گام دوم بهبود نظام پرداخت ها برای معلمان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 135

به "میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید