مسکو: مشارکت کنندگان در برجام کوشش آمریکا برای بازگرداندن تحریم های ایران را غیرقانونی دانستند

به گزارش مجله پیامک، معاون وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد نمایندگان کشورهای مشارکت کننده در برجام در نشست امروز خود بار دیگر کوشش های آمریکا برای بازگرداندن تحریم های شورای امنیت علیه ایران را غیرقانونی خوانده اند.

مسکو: مشارکت کنندگان در برجام کوشش آمریکا برای بازگرداندن تحریم های ایران را غیرقانونی دانستند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت که کشورهای مشارکت نماینده در برجام بار دیگر مخالفت خود را با اقدام اخیر آمریکا مبنی بر فعال سازی مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم های شورای امنیت علیه ایران را ابراز داشته و تأکید نموده اند که آمریکا به لحاظ قانونی حق انجام این کار را ندارد.

سرگئی ریابکوف درباره مخالفت کشورش و دیگر کشورهای عضو برجام با اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران گفت: مسکو کوشش واشنگتن برای احیای تحریم ها علیه ایران از روز بیستم سپتامبر [30 شهریور] را به لحاظ قانونی بی اعتبار می داند و همه مشارکت نمایندگان در برجام شامل روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان نیز از پذیرفتن هرگونه مشروعیت کوشش اخیر آمریکا برای فعال سازی مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران در شورای امنیت امتناع نموده اند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد: ما شاهد پیشرفت فرآیند تثبیت مواضع کشورهای مشارکت نماینده در برجام علیه طرح آمریکا [فعال سازی مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم ها] هستیم. این مسئله مهمی است و ما اطمینان داریم که نتایج نشست امروز به همکاران ما در نیویورک (سازمان ملل) یاری خواهد نمود که در جهت درست کار نمایند.

وی با انتقاد از مواضع غیرمنطقی آمریکا در قضیه فعال سازی مکانیسم ماشه علی رغم خروجش از برجام در سال 2018 گفت: ما مجبوریم با دولتی در آمریکا تعامل کنیم که عقل سلیم را رد می نماید. ما اخطاریه آمریکا [درباره بازگشت تحریم ها علیه ایران از روز 30 شهریور] را قانوناً بلااثر و بی اعتبار می دانیم. این اخطاریه بدون در نظر دریافت و بهتر است بگوییم با رد کامل این واقعیت غیرقابل انکار که برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت یک کل واحد هستند، صادر شده است.

ریابکوف توضیح داد: ایالات متحده با حذف کردن نام خود از فهرست مشارکت نمایندگان در توافق هسته ای، متعاقباً خود را از فرصت استفاده از حقوقی که ذیل قطعنامه 2231 [برای مشارکت نمایندگان در برجام] در نظر گرفته شده، محروم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1199

به "مسکو: مشارکت کنندگان در برجام کوشش آمریکا برای بازگرداندن تحریم های ایران را غیرقانونی دانستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: مشارکت کنندگان در برجام کوشش آمریکا برای بازگرداندن تحریم های ایران را غیرقانونی دانستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید